Idén fél távot is lehet teljesíteni a Balaton-átúszáson

A 38. Lidl Balaton-átúszásra némi innovációval rukkolnak elő a szervezők. Az augusztus 1-ei rendezvényen ugyanis a szokásos, 5200 méteres táv felét is elég leúszniuk azoknak, akiknek a teljes hossz túl nagy falat lenne.

A szervező Aranyhíd Balatonátúszó Sport Kft. szerdai közleményéből kiderül, hogy mivel a koronavírus-járvány miatt hosszú időre bezártak az uszodák, nem lehetett igazán készülni a megmérettetésre, ezért döntöttek úgy, hogy azoknak, akik nem érzik magukat kellőképpen edzettnek, vagy akiknek mindig is soknak tűnt az 5200 méter, kiírják a Lidl Balaton-átúszás féltávú próbáját. Ennek mezőnye a célból, a balatonboglári Platán standról indul, a résztvevők beúsznak 1300 métert, majd visszafordulnak és azonos pályán érnek célba a Révfülöpről átúszókkal – tájékoztatott az MTI.

Az úszók biztonságára a mintegy 130 vitorlásból, 7 kishajóból és 4 motorcsónakból álló úszófolyosó mellett a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság és a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának szakemberei ügyelnek.

Az augusztus 1-jén sorra kerülő átúszás mindkét távjára az előzetes jelentkezés július 15-én indul.

Kapcsolódó

3300 fészek várja a gólyákat az E.ON áramhálózatán

70 új gólyafészek telepítése, 80 meglévő fészek újjáépítése, 250 villanyoszlop madárbaráttá alakítása, 8,5
Elolvasom

Új technológiát fejleszt a vizek és élelmiszerek nehézfémszennyezésének kiszűrésére a Pannon Egyetem

A Pannon Egyetem és a PLASTICOR Műanyagfeldolgozó Korlátolt Felelősségű Társaság szerb partnereikkel, a Bio
Elolvasom

Kristályárus hálózat bukott le Somogyban

Dílerhálózatot derítettek fel és buktattak meg a kaposvári rendőrök a DELTA Program keretében - számolt be
Elolvasom