Idén is megrendezik a Holtszezon irodalmi fesztivált februárban Veszprémben

Tizenhárom helyszínen több mint száz programmal rendezik meg a második Holtszezon Nemzetközi Kortárs Fesztivált február 23-26. között Veszprémben.

 A szervezők csütörtöki közleménye szerint a Holtszezon a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa (EKF) program kiemelt irodalmi rendezvénye, amely azokra a határműfajokra – fantasy, képregény, dalszöveg, hip-hop, sci-fi, krimi – helyezi a hangsúlyt, amelyeket sokan kedvelnek, de ritkán találkozhatnak velük kulturális eseményeken.
    

A négy nap alatt az alkotóműhelyek és előadások mellett a Magyar Krimiszemle szervezésében először rendeznek krimitalálkozót, és a fesztivál ad majd otthont a 2023-as év egyik legnagyobb magyar hip-hop ünnepének, amelyen olyan népszerű zenészek lépnek színpadra, mint például Beton.Hofi.
    

A szervezők tájékoztatása szerint több nemzetközi alkotó is csatlakozik az eseményhez, köztük Leopold Maurer bécsi képregényrajzoló és Kira Poutanen finn ifjúságiregény-szerző.
    

A Holtszezon fesztiválra látogatókat nemcsak a magyar zenészek és zenekarok – a Platon Karataev, Beck Zoli, iamyank vagy Szűcs Krisztián – koncertjei várják, de Vecsei H. Miklós színész koncertszínházi előadásán is részt vehetnek.
    

Idén a színház világának a tavalyinál jóval jelentősebb szerepet szánnak, a Hangvilla stúdiószínpadán kísérletező színpadi műfajok és színházi nevelési programok is helyet kapnak.
    

A közleményben hangsúlyozták: a Holtszezon rendezvényei idén is ingyenesen látogathatók, de lesznek események, amelyekhez előzetes regisztráció szükséges.

Forrás: mti.hu

Kapcsolódó

Zalai kokaindílerek kerültek rács mögé

Újabb drogbiznisz végére tettek pontot a zalaegerszegi rendőrök a DELTA Program keretében. Ezúttal egy hel
Elolvasom

A Jégvarázs színésznői érkeznek Balatonfüredre

A rendezvényen díjmentes a részvétel. - - Balatonfüreden az Annák éve powered by GLAMOUR programsoroza
Elolvasom

Ma kezdődik a Balatoni Filmzene Fesztivál Balatonalmádiban

Harmadszor rendezik meg a Balatoni Filmzene Fesztivált Balatonalmádiban a Kerényi Imre Kult Magtárban aug
Elolvasom