Időjárás a Balatonon – Szeptember 23-29.

Időjárás a Balatonon – Szeptember 23-29.

A hétvége kellemes kirándulóidőt hozhat 20 fok feletti maximumokkal, de sajnos jövő hétre már körvonalazódik a következő lehűlés. Szombaton felhősebb, vasárnap naposabb időben lesz részünk

 

Az elmúlt héten megérkeztek az első őszi fagyok, de még nem kell hideg, őszi időre berendezkedni. Legalábbis szeptemberben még biztos nem, az előttünk álló napokban változó nedvességtartalmú, de az átlagosnál melegebb levegő áramlik térségünkbe nyugat, délnyugat felől, ami túlnyomóan napos, kellemes őszi időt jelent majd számunkra.

 

A hétvége igazi kirándulóidőt tartogat majd, de nem lesz zavartalan a napsütés, főként szombaton több felhő lesz az égen. Ezen a napon az ország északi, északkeleti felén előfordulhat eső, egy-egy zápor, vasárnap viszont nem várható csapadék, ekkor a napsütés is több lesz. A mérsékelt, élénk lökésekkel kísért délnyugati szél biztosítja a kellemes hőmérsékletet: szombaton 18 és 25, vasárnap pedig 21 és 26 fok között alakulhat a csúcshőmérséklet.

A hajnalok se lesznek hidegek, 9-15 fokos minimumokra van kilátás

 

 

Forrás: idokep.hu

Kapcsolódó

Megszületett az ítélet Balatonalmádi egykori polgármesterének ügyében, aki rejtett kamerával figyelte meg a jegyzőt

Az eszköz 2025 márciusának végéig folyamatosan rögzítette az irodában történt eseményeket. - - A Veszp
Elolvasom

Szenved a szőlő: már most látszik, hogyan írja át a klímaváltozás a magyar bor jövőjét

Klár Máté videóriportja magyar borászok és kutatók megszólalásain keresztül mutatja meg, hogyan gyorsul fel
Elolvasom

Új helyszínen jön a Veszprémi Ünnepi Könyvhét 2026-ban

Veszprém városa évek óta bizonyítja, hogy a megújuló közterek és épületek nemcsak fizikai értelemben szület
Elolvasom