Amellett, hogy szupermenő kiegészítők, kifejezetten praktikusak is: nyomon követik felhasználójuk egészségügyi állapotát és fitneszcéljait, értesítéseket küldenek a legfontosabb teendőkről, és segítenek a hétköznapi tevékenységek hatékony menedzselésében. Tudj meg többet cikkünkből!
Amióta digitális eszközeink magán- és szakmai életünkben is jelentős szerepet játszanak, egyre fontosabb, hogy az eltérő típusú készülékeink kommunikálni tudjanak egymással. A legtöbben ezért is döntünk okosóra vásárlása mellett, hiszen a mobilunkkal együtt használva maximálisan kiélvezhetjük az intelligens funkciók összehangoltságának előnyeit.
Lehetőségünk nyílik kényelmesebbé és biztonságosabbá tenni a hétköznapi teendők és a munkaügyek egyidejű menedzselését bejövő hívásaink és üzeneteink priorizálásától egészen a készpénz nélküli fizetésig – anélkül, hogy állandóan a kezünkbe kellene venni a telefonunkat. Ehhez pedig nem kell mást tennünk, mint Bluetooth segítségével összepárosítani okostelefonunkat és okosóránkat, letölteni a mindennapjainkhoz elengedhetetlen alkalmazásokat, és testre szabni a rendelkezésre álló funkciókat.
Az okosórák számos stílusban és színben elérhetők. Ezért ha nem csak kiegészítőink praktikuma, de szépsége is fontos szempont számunkra, akkor sem kell aggódni: biztos, hogy találunk olyan modellt, ami egyedi szíjjal kombinálva teljes mértékben illik a stílusunkhoz.
Érdekel, hogy milyen módon lehet még a segítségedre egy modern, digitális és nem utolsó sorban intelligens karóra? Innentől nincs visszaút – lássuk a részleteket!
Az okosórák egyik leghasznosabb funkciója, hogy beépített érzékelőik révén lehetőségünk nyílik fizikai jólétünk és egészségi állapotunk monitorozására akár percről percre, a lépés- és pulzusszámtól az elégetett kalóriákig. Ha rendszeresen edzünk, akkor a naponta teljesítendő fitneszcéljainkat is beállíthatjuk, hogy nyomon követhessük a fejlődésünket.
Bizonyos okosórák az egészségmegőrzésünk szempontjából különösen nagy jelentőségű véroxigénszint-mérővel és alvásfigyelővel is fel vannak szerelve.
Ahogyan már korábban is említettük, az okosórák másik kiemelkedően fontos jellemzője, hogy használatukkal az összes telefonról érkező hívást, üzenetet, e-mailt és közösségi médiából érkező értésítést is fogadni tudjuk, sőt, akár intelligens otthonunk esetleges riasztásait is megkaphatjuk.
Ez a funkció rengeteg előnnyel jár. Egyrészt biztonságos, hiszen például vezetés közben nem akarunk kényszeresen az állandóan csörgő vagy rezgő telefon után nyúlni, másrészt kifejezetten praktikus, mert fontosságuk alapján szelektálni tudjuk a beérkező hívásokat és üzeneteket.
Különösen hasznos munka közben, amikor nem szeretnénk kiszakadni a munkafolyamatból, elveszíteni a fókuszt. Ilyenkor elég csak egy pillantást vetni a csuklónkra, és máris eldönthetjük, mi érdemel azonnali figyelmet, és mi az, ami később is ráér.
Azzal, hogy az okosórákkal az alkalmazások széles körét elérjük, nagyon sok mindent – ráadásul elképesztő gyorsan – elintézhetünk akár a mobilunk nélkül.
Legyen szó zenevezérlésről, GPS-használatról, vagy – a tárca applikációknak köszönhetően – bankkártyás fizetésről, sok információhoz azonnal hozzá juthatunk, és bizonyos helyzetekre pillanatok alatt reagálhatunk. A legjobb az egészben, hogy a hangalapú vezérlés (például Siri vagy Google Assistant) segítségével egyes utasítások megadásához a mobilunk mellett még a kezünkre sincs szükség.
Az okostelefonok az életünk szerves részévé váltak, ezért nem meglepő, hogy nehezen tudjuk félretenni őket. De amint megtesszük, abban is biztosak lehetünk, hogy elfelejtünk egy találkozót, lemaradunk egy fontos hívásról, és így tovább. Az okosórák az ilyen és ehhez hasonló helyzetekre nyújtanak megoldást – segítenek tervezni, naprakésznek maradni és megfelelően gazdálkodni az időnkkel.