Illegális régészet és fegyvertartás miatt emeltek vádat egy Somogy megyei férfi ellen, akinél füvet is találtak

Illegális régészet és fegyvertartás miatt emeltek vádat egy Somogy megyei férfi ellen, akinél füvet is találtak

A jogilag az állam tulajdonát képező régészeti leletek mellett egy kis marihuána is előkerült a házkutatás során.

Illegális fegyvertartás, régészeti leletek gyűjtése és kábítószerrel visszaélés miatt vádat emeltek egy férfi ellen Siófokon – tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség hétfőn az MTI-t. Azt írták: az ötvenes éveiben járó, fegyverzettechnikus végzettségű elkövetőnek három lőfegyvernek minősülő légpuska volt a birtokában, amelyek tartására nem volt engedélye.

A férfi 2017-től rendszeresen keresett fémdetektorral régészeti leleteket a lakóhelye közelében. Mintegy kétezer 1711 előtti, így az államot illető tárgyat, köztük magyar, kelta és római pénzérmét, bronzkori használati eszközt, ékszert szerzett meg, amelyek értéke meghaladta a 2,8 millió forintot.

2021 júliusában házkutatást tartottak nála, és nemcsak fegyvereket, régészeti leleteket foglaltak le, hanem 150 gramm marihuánát is.

A siófoki ügyészség lőfegyverrel visszaélés és más bűncselekmények miatt börtönbüntetés és pénzbüntetés kiszabását indítványozta a vádlottra.



Forrás: MTI
Fotó: Pexels

Kapcsolódó

Idén rekordszámú látogatót várnak a siófoki Plázsra

Június 7-én immár 10. alkalommal nyitja meg kapuit a Balaton legmeghatározóbb szórakoztató központja, a si
Elolvasom

Újabb jövőbemutató nevek a legendás hőerőműben megrendezett INOTA Fesztivál fellépői között

Az INOTA Fesztivál innovatív megközelítésével új fejezetet nyitott a magyar fesztiváltörténelemben, és 202
Elolvasom

Nívós nemzetközi díjat szerzett a varjaskéri templomrom és egy balatonfüredi apartmanház is

Egy Szlovéniában tartott rangos építészeti gálán egy balatonfüredi apartmanház és a varjaskéri templomrom f
Elolvasom