Ismét előkerült a balatonföldvári kikötő ügye az Országgyűlésben

A témát a Párbeszéd vetette fel.

Szabó Rebeka (Párbeszéd) arról beszélt: szeptemberben a Kúria megsemmisítette a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal határozatát, amelyben hozzájárult a balatonföldvári vitorláskikötő építéséhez. Kimondta, hogy egy partszakaszt nem lehet egyszerre strandolásra és kikötésre kijelölni, és új eljárásra kötelezte a kormányhivatalt.

Azonban, mint mondta, még mindig gőzerővel folytatódik az építkezés. Ezért azt kérdezte, hogyan lehetséges ez.

Latorcai Csaba, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára válaszában leszögezte: semmilyen jogszerűtlen építkezés nem történt Balatonföldváron. A Kúria egy környezetvédelmi engedélyt semmisített meg, de senki nem módosította a kikötő vízjogi létesítési engedélyét, és a kikötőlétesítési engedélyt sem, mert azokat senki sem támadta meg.

Úgy fogalmazott: az egész ügy azért indult el, mert a balatonföldvári Fesztivál társasház lakói a bírósághoz fordultak, mivel “a Balatonnak a társasház előtti partszakaszát a sajátjuknak gondolták” – fogalmazott.


Forrás: MTI

Kapcsolódó

Fiatal rablók ügye zárult le Zalaegerszegen

A Zalaegerszegi Rendőrkapitányság befejezte a nyomozást azzal az öt fiatallal szemben, akik a Parkerdőben m
Elolvasom

Terhes élettársát bántalmazta egy férfi Tapolcán

Személyi szabadság megsértése miatt vettek őrizetbe egy 33 éves férfit - írja a police.hu. - - Védőnői
Elolvasom

Balatoni Évadnyitó: több mint 150 hajó indult

Ünnepélyes vitorlabontóval és a Fifty-Fifty győzelmével vette kezdetét a 2026-os hazai vitorlás idény szomb
Elolvasom