Január 8-ig közlekednek pótlóbuszok Székesfehérvár és Balatonfüred között

Január 8-ig közlekednek pótlóbuszok Székesfehérvár és Balatonfüred között a Budapest-Székesfehérvár-Tapolca vasútvonalon – tájékoztatta a Mávinform pénteken az MTI-t.

Azt írták: az észak-balatoni vasútvonal Szabadbattyán és Balatonfüred közötti szakaszának villamosítása miatt december 13. után is, várhatóan január 8.-ig pótlóbuszokkal kell utazni Székesfehérvár és Balatonfüred között.

A buszok néhány település kivételével nem a vasútállomásoknál, hanem a főúton érintett autóbusz-megállókban állnak meg.

Kitértek arra is, hogy több vonat nem közlekedik a Déli pályaudvar és Tapolca között. Helyettük Székesfehérvárig a menetrend szerinti elővárosi és távolsági vonatokkal lehet eljutni, onnét pedig pótlóbuszokkal tovább utazni Balatonfüred, illetve Aszófő felé. Az utasok a tapolcai gyorsvonatok helyett a Balaton és Tópart InterCity vonatokkal is utazhatnak a Déli pályaudvarról Lepsényig. A vonatokról Lepsénynél lehet átszállni a Balatonfüredre tartó pótlóbuszokra, melyek Balatonakarattyánál érik el az északi partot – fejtette ki a Mávinform.

Forrás: mti.hu

Kapcsolódó

Változott a parkolási rend Siófokon

Szeptember 15-étől a szezonon kívüli parkolási rend lépett érvénybe. - - A városközpontban az I. és II
Elolvasom

Ketten meghaltak egy balatonfüredi háztűzben

Két ember meghalt, miután kigyulladt péntek hajnalban egy családi ház Balatonfüreden - közölte a katasztróf
Elolvasom

10 éves az Európai Sporthét

Idén tizedik alkalommal startol a #BeActive Európai Sporthét, Magyarország egyik legnagyobb országos kampán
Elolvasom