Javult a levegő minősége

Csökkent a légszennyezettség az elmúlt napokban. A levegőhigiénés index négy csoportra osztja fel a településeket azoknak szennyezettsége alapján: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen és veszélyes. Azon lakóhelyek többségén, ahol mérőállomás van elhelyezve az elmúlt időszakban többször is a veszélyes, illetve az egészségtelen kategória volt jellemző.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) vasárnapi térképén már egy települést sem jelöltek a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel. Egészségtelennek Szeged levegőjét minősítették.

Nyíregyházán, Putnokon, Salgótarjánban, Szolnokon, Kecskeméten, Dorogon és Veszprémben kifogásolt a levegőminőség.
Az NNK térképén szereplő többi településen – köztük Budapesten – elfogadható a levegőminőség.



Kapcsolódó

Kaposvári besurranó áll ismét bíróság elé

A Kaposvári Járási Ügyészség kifosztás bűntettének kísérlete és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy n
Elolvasom

15 darab szalámit próbált lopni egy kaposvári tolvaj, majd összeverekedett a biztonsági őrrel

A Kaposvári Járási Ügyészség rablás bűntette miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki – a vád szerin
Elolvasom

Újabb droghálózatot számoltak fel Somogyban

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói 11 Büntetés-végrehajtási Intézet és 12 vármegyei rendőrfők
Elolvasom