Kajakost kellett menteni a viharjelzés alatt

A férfi a II. fokú viharjelzés ellenére volt a vízen – olvasható a police.hu-n.

A rendőrség ügyeletére október 29-én, kora délután érkezett bejelentés egy kajakosról, aki az Alsóőrs előtti vízterületen felborult és önerejéből nem tud visszaszállni a sporteszközre.

Az egyenruhások a helyszínre siettek, ahol a bajbajutottat a kajakkal együtt a szolgálati kisgéphajóba segítették, majd biztonságban a partra vitték. A 49 éves férfivel szemben a víziközlekedési szabályok megsértése miatt szabálysértési feljelentést tettek.

Vízen vagy a vízben különösen fontos betartani a viharjelzési szabályokat, figyelni kell egymásra, társainkra, gyermekeinkre, hiszen egy veszélyhelyzet nagyon gyorsan kialakulhat. Elsőfokú viharjelzésnél a lámpa percenként 45-öt villan, ebben az esetben úszni, illetve csónakkal és más vízi sporteszközzel csak a parttól számított 500 méteren belül szabad tartózkodni. Másodfokú viharjelzés esetén a berendezés percenként 90-szer villan fel, ilyenkor fürödni tilos, valamint szintén nem szabad csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni (a vitorlás hajók kivételével).

A viharjelzés figyelembevételével, jó helyzetértékeléssel és az alapvető biztonsági intézkedések betartásával legtöbbször megelőzhetők a veszélyhelyzetek.

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet, hogy amennyiben a tó vízfelületén bajba kerülnek vagy bajba jutott személyt, személyeket észlelnek, tegyenek bejelentést az ingyenes 1817-es segélyhívó telefonszámon!


Kapcsolódó

Sorozatban lopta a bringákat Zalából egy Német férfi

Több százezres bicikliket lopott el Zalában az a német férfi, akit a rendőrök elfogatóparancs alapján kapcs
Elolvasom

Nagykanizsai dílerek csuklóján kattant a bilincs

A nagykanizsai rendőrök a DELTA Program keretében azonosítottak két drogot terjesztő férfit. Az adásvétel u
Elolvasom

KSH: márciusban a vendégek száma 0,6, a vendégéjszakáké 0,9 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit

Márciusban a turisztikai, kereskedelmi, magán- és egyéb szálláshelyeken közel 1,2 millió vendég 2,7 millió
Elolvasom