Kedd éjfélig van érvényben a másodfokú hőségriadó

Ez a szezon első valódi hőhulláma.

Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos június 20-a, szombat 0 órától június 23-a, kedd éjfélig – olvasható a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ weboldalán, melyet a hirbalaton.hu tett közzé.

Mint írják, a hirtelen felmelegedés különösen megterhelheti a szervezetet, ezért fontos, hogy időben felkészüljön mindenki a kánikulára, fokozottan figyeljen idős hozzátartozóira és a saját egészségére is.

Felhívták a figyelmet a folyamatos folyadékpótlásra, valamint arra is, hogy a rosszullétek megelőzése érdekében a legmelegebb órákban, jellemzően délelőtt 11 és délután 4 óra között ne tartózkodjon senki a tűző napon és mellőzzék a megerőltető fizikai tevékenységeket.

Kiemelték, hogy az év első hőhulláma különösen megterhelő lehet, mivel a szervezet még nem alkalmazkodott a tartós meleghez.


Forrás: hirbalaton.hu

Kapcsolódó

Kaposvári besurranó áll ismét bíróság elé

A Kaposvári Járási Ügyészség kifosztás bűntettének kísérlete és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy n
Elolvasom

15 darab szalámit próbált lopni egy kaposvári tolvaj, majd összeverekedett a biztonsági őrrel

A Kaposvári Járási Ügyészség rablás bűntette miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki – a vád szerin
Elolvasom

Újabb droghálózatot számoltak fel Somogyban

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói 11 Büntetés-végrehajtási Intézet és 12 vármegyei rendőrfők
Elolvasom