Konferencia a biodiverzitás fontosságáról

Szemléletformáló rendezvénysorozatot indított a Balaton Fejlesztési Tanács munkaszervezete, melynek célja, hogy mindannyiunk személyes érintettségére hívja fel a figyelmet a klímaváltozásban, a fosszilis energiahordozók kiapadásában és a ökoszisztémák törékenységében. A következő konferencia a sorozat keretein belül 2021. november 10-én, szerdán kerül megrendezésre 14 és 16 óra között “Ökoszisztéma szolgáltatások, biodiverzitás” címmel, amelyhez az alábbi linken lehet majd csatlakozni online.

A rendezvénysorozat online formában kerül megvalósításra, minden hónap első szerdáján, figyelemfelkeltő, érdekes prezentációkkal, filmekkel, amelyek minden érdeklődő partnerünk, továbbá az iskolai oktatás – a tanárok, a diákok és a szülők – és a lakosság számára is segítséget és támogatást nyújtva azokban a témákban, amelyek érdeklődésre tarthatnak számot a klímaváltozással, környezetvédelemmel és természetesen a Balatonnal kapcsolatban.

Célja, hogy a résztvevők új ismeretekkel gazdagodjanak, tudományos értékű előadásokat és közérthető formában ismertetett jó gyakorlatokat hallgathassanak, annak érdekében, hogy a saját felelősség felismerhető legyen mindenki számára, hogy a közös hang megtalálásával a közös cselekvés eredményre vezethessen.

Előadók:

  • Dr. Vári Ágnes,  Balatoni Limnológiai Kutatóintézet
  • Szentmiklósi-Nagy Kornél,  Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság

A rendezvény időpontja: 2021. november 10. szerda, 14.00 óra – 16.00 óra

Zoom belépési link: https://us02web.zoom.us/j/86700155026?pwd=bnk0VVl0ek0ydFZtSVFiRTFrbU11dz09

Meeting ID: 867 0015 5026
Passcode: 668552



Forrás: hirbalaton.hu

Kapcsolódó

Varga Zoltán Zsolt kiállításmegnyitója Balatonalmádiban

A kiállítás megnyitójára február 13-án kerül sor a balatonalmádi Pannonia Művelődési Központban. - -
Elolvasom

Hamar lebukott a nagykanizsai tolvaj

A nagykanizsai rendőrök elfogtak egy 63 éves nagyradai nőt, aki zsebre tett egy üzletben talált pénztárcát
Elolvasom

Dílerhálózatra bukkantak az igazoltatás során

Öt kábítószer-kereskedő került rendőrkézre Veszprém megyében - írja a police.hu. - - Egy 37 éves sümeg
Elolvasom