Közel egyhónapos irodalmi fesztiválnak ad otthont Balatonalmádi

Közel egyhónapos irodalmi fesztiválnak ad otthont Balatonalmádi

Jókai Mór és Esterházy Péter születésnapja között rendezik meg a Szabad a próza elnevezésű fesztivált Balatonalmádiban. A február közepétől április közepéig tartó rendezvénysorozat során egyebek mellett könyvbemutatókon, író-olvasó találkozókon, felolvasóesteken lehet majd részt venni – tájékoztatta az MTI-t a programot szervező balatonalmádi Pannónia Kulturális Központ és Könyvtár könyvtárvezetője.

Dankó Friderika elmondta, hogy a program a kétszáz éve született Jókai Mór születésnapján, február 18-án, a magyar széppróza napján indul, zárásként pedig a hetvenöt éve született Esterházy Péterre emlékeznek április 14-én, a magyar próza napján.

Mindkét napon felolvasást tartanak a könyvtár előcsarnokában, amelyre várják a jelentkezők regisztrációját – tette hozzá.

A fesztivált megelőzően, február 15-én, szombaton, a program felvezetéseként Karády Anna írónővel hallgathatnak meg egy beszélgetést az érdeklődők regényeiről, olvasmányélményeiről.

Óvodásoknak és kisiskolásoknak rajzpályázatot, a felsőtagozatosok, a középiskolások és a felnőttek részére novellaíró és videókészítő pályázatot hirdettek, az indulók akár saját telefonjaikkal készíthetnek kisfilmeket a két író szelleméhez és munkásságához köthető témákról, a pályaműveket március 3-áig várják – mondta a könyvtárvezető.

A Könyvfaló, nem csak gyerekeknek! címmel meghirdetett program során 25 magyar író művei közül lehet válogatni, a legszorgalmasabb olvasók jutalmat kapnak – mondta.

Hozzátette, vacsora-estek is várják a vendégeket a város néhány éttermében, ahol megkóstolhatják a Jókai és Esterházy Péter művei által ihletett ételsorokat. Többek között Jókai bablevest, Esterházy tortát, Esterházy rostélyost és Jókai kedvenc káposztás pogácsáját is feltálalják majd.

Dankó Friderika beszélt arról is, hogy a két író regényei alapján készült filmeket is műsorra tűznek, köztük Bán Frigyes rendezésében a Szegény gazdagok, Horváth Ádám rendezésében a Mire megvénülünk, Dargay Attila rendezésében a Szaffi, Gothár Péter, rendezésében a Tiszta Amerika című filmet, és az Érzékek iskolája című alkotást, melyet Sólyom András rendezett.

Ezen kívül irodalomterápiás foglalkozásba is bekapcsolódhatnak az érdeklődők Soponyai Ilona irodalomterapeuta vezetésével március 4-én és április 8-án.

Könyvbemutatók sora várja a fesztivál vendégeit, megismerhetik majd többek között Gráfik Imre A Monbréciától a Remete közig című könyvét, és Rehák Géza Vörös Riviéra – A Balaton a Kádár-korszakban című művét.

Közönségtalálkozó keretében beszélgethetnek a résztvevők mások mellett Kovács István színművésszel, Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok úszóval, Prőhle Gergely diplomatával és Esterházy Márton válogatott labdarúgóval – fűzte hozzá a könyvtár vezetője.


Forrás: MTI
Fotó: Pexels

Kapcsolódó

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Hullay vízimalom romja, Rezi

A Rezi és Zalaszántó között elterülő vadregényes erdőn át tekereg az Országos Kéktúra ösvénye. A közkedvelt
Elolvasom

Végrehajtást indított a NAV Schadl György ellen a siófoki luxusnyaralója kapcsán

Az épületen eszközölt szabályellenes bővítéseket az eredeti állapotba kellett volna visszabontani. - -
Elolvasom

Boldog Gizella királyné két ereklyéje is a veszprémi Szent Mihály Főszékesegyházban található

Szent István király hitvesére május 7-én, halálának évfordulóján emlékezünk. - - Május 7-én ünnepeljük
Elolvasom