Lovas ökoturisztikai élményközpont épül Nagyvázsonyban

Lovas ökoturisztikai élményközpont épül Nagyvázsonyban

Lovas ökoturisztikai élményközpont épül Nagyvázsonyban a kormány és az Európai Unió 299,8 millió forintos vissza nem térítendő támogatásával – közölte a Báboskert Lovassport és Lovasterápiás Sportegyesület az MTI-vel.

A közlemény szerint olyan, úgynevezett állatasszisztált turisztikai élményelemeket építenek be az új központba, amelyek a terápiás hatások mellett rekreációs és edukációs célt is szolgálnak.

Kifejtették, hogy a Nagyvázsonyban létrejövő központ ötvözi a természetjárás, a lovaglás és a fenntarthatóság alapelveit.

A helyszín, amely gyalogosan, lóháton és kerékpárral is könnyen megközelíthető, egyaránt szól az aktív turizmust kedvelő családokhoz, valamint a rekreációt kereső idősebb vagy speciális igényű gyermeket nevelő látogatókhoz.

Mint írták, az élményközpont működtetését a Báboskert Sportegyesület szakemberei és helyi partnerek biztosítják majd, akik elkötelezettek a fenntarthatóság és az esélyegyenlőség iránt.


Forrás: MTI
Fotó: Pexels

Kapcsolódó

11 ezer év aszályainak nyomai a Balaton mélyén

Az ELTE kutatói a tó üledékeiben őrzött „klímaarchívum” alapján tárták fel a Balaton legszélsőségesebb szár
Elolvasom

Lebontották a veszprémi kályhás-házat

A régóta omladozó épületnek pár óra alatt hűlt helye maradt. - - Múlt hétfő reggel elkezdték, délután
Elolvasom

Ötcsillagos strandok, családbarát különdíj és turisztikai fejlesztések Gyenesdiáson

Idén is a Balaton élvonalába kerültek Gyenesdiás strandjai. A Nyugat-Balaton családbarát üdülőfalujában tal
Elolvasom