Már épülget a tavaly leégett révfülöpi kilátó

Már épülget a tavaly leégett révfülöpi kilátó

Már javában zajlanak a révfülöpi Milleniumi kilátó felújítási munkálatai, melyek során a minap épp egy hét méteres acélcsövet emeltek ki a torony csigalépcső szerkezetéből. A kilátó, ha minden jól megy, nyárra már megújult formájában várja majd a kirándulókat – tájékoztatott a balatontelevizio.hu.

A hét tonna súlyú, sérült csövet betonnal töltötték, ez tartotta a lépcsőt a Fülöp-hegyi kilátó egy évvel ezelőtti leégése előtt.

A felújítás következő fázisában a torony belsejében levő több, mint kilenc méter magas betonoszlopot erősítik meg, és ráépítik a csigalépcsőt. Amint a kőből rakott rész tetejéhez érnek a felújítással, elkezdik a kilátó tetejét adó boronafalas szerkezetet is építeni. Amint elkészült az első szint, három darabban helyezik el az új acélcsövet, amelyet lépcsővel építenek majd körbe.

Az új kilátó egészen pontosan olyan lesz, mint elődje volt.



Kapcsolódó

Idén is balatoni termelők nyerték a Magyar Bor Nagydíjat

A Magyar Borszakírók Köre (MBK) fehérbor kategóriában a badacsonyi Földi Bálint 2024-es Kéknyelűjét, a vör
Elolvasom

A vágótok lett az év hala 2026-ban

 Az Acipenser gueldenstaedtii hazánkban rendkívül ritkán fordul csak elő. - - A Magyar Haltani Tá
Elolvasom

Kilenc év után teljesen befagyott a Balaton

A jégképződést az erős szél egy ideig gátolta, de végül megképződött az összefüggő jégréteg. - - Utolj
Elolvasom