Máris sok dolga akadt a vízirendőröknek

A hétvégén több alkalommal is elsőfokú viharjelzésben kellett intézkedniük a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársainak. Szám szerint négyszer volt szükség a segítségükre, az északi és a déli parton is 2-2 alkalommal.

Az északi part közelében egy vitorlást és egy horgászt sodort el a csónakjával az erős szél miatti hullámzás, míg a déli parton két vitorlás futott homokpadra, akik segítség nélkül nem tudtak volna biztonságosan visszajutni a partra.

Elsőfokú jelzésnél egyébként még szabad úszni és csónakban ülni, de csak a parttól számított 500 méteren belül, különben a fentiekhez hasonló, akár életveszélyes helyzet is kialakulhat.

Kapcsolódó

Házilag rendszámozta át autóját egy somogyi férfi

A rendőrök elfogták az öreglaki sofőrt - írja a police.hu. - - A körzeti megbízottak június 20-án Somo
Elolvasom

Már a Balatonra is közösségi autóval megyünk

A forgalmi adatok és az úticélok is a nyarat idézték a tavasz végi-nyár eleji hosszú hétvégéken a MOL Limo
Elolvasom

Műkincsek a bombazáporban – új időszakos kiállítást nyitott a Balatoni Múzeum

A tárlat a Székely Nemzeti Múzeum műkincseinek sorsát mutatja be, melyeket a második világháború során mene
Elolvasom