Másfél év fogház vár az elszabadult szentgáli kos gazdájára

Megváltoztatta a korábban hozott elsőfokú ítéletét a Veszprémi Törvényszék, így felfüggesztett helyett mégis fogházba kell vonulnia annak a szentgáli gazdának, akinek a kosa 2020-ban több embert is megsebesített, kettőt közülük halálosan – olvasható a 74nullanulla.hu-n.

A törvényszék csütörtöki közleménye szerint a Veszprémi Járásbíróság tavaly októberben előkészítő ülésen hozott ítéletet annak a férfinak az ügyében, akinek az elkóborolt kosa 2020 nyarán több embert megtámadott, kettőt pedig halálosan megsebesített.

A bíróság a vádlottat első fokon másfél év, négy évre felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt és két évre eltiltotta a szarvasmarha-, ló-, sertés-, és juhtartó és -tenyésztő foglalkozástól is.

Az ügyészség végrehajtandó szabadságvesztés kiszabásáért fellebbezett. A törvényszék szerint a korábbi döntésnél nem vették kellő súllyal figyelembe, hogy a két elhunyton kívül másokat is megtámadott az állat, valamint azt sem, hogy a vádlott magatartása egynél több ember halálát okozta, ezért helyt adott a fellebbezésnek.

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság befejezte a halált okozó, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés miatt folytatott nyomozást egy 39 éves férfival szemben.

Az ítélet jogerős.


Forrás: hirbalaton.hu

Kapcsolódó

Változik a veszprémi NAV ügyfélfogadási rendje

A NAV Veszprém Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága ügyfélszolgálatai a 2025. október 23-ai munkaszüneti nap
Elolvasom

Boldog Bódi Mária Magdolna ereklyéit Rómában és a Vatikánban helyezik el

A szeptemberben boldoggá avatott Bódi Mária Magdolna egy ereklyéjét Udvardy György veszprémi érsek a Pápai
Elolvasom

Megállapodást kötött a meteorológiai szolgáltató és két rendőr-főkapitányság a Balaton biztonságáért

Partnerségi megállapodással erősítette meg és fejlesztette tovább a Balaton biztonságáért folytatott közös
Elolvasom