Mától nem kötelező a maszkviselés

Mától nem kötelező a maszkviselés

Kivezeti a kormány a járványügyi korlátozások többségét az ötödik hullám vége felé közeledve – tájékoztatott a Miniszterelnökséget vezető miniszter.

Gulyás Gergely közölte: hétfőtől megszűnik a maszkviselési kötelezettség. Kivezetik azt a szabályt is, amely biztosítja, hogy a munkáltató kötelezővé tegye a koronavírus elleni oltást – mondta a miniszter, aki két területet említett ezen szabályok alól kivételként, a szociálisat és az egészségügyit.

Elmondta, kivezetik a védettségi igazolvány használatára vonatkozó szabályokat is.

A miniszter azt mondta, fenntartják az egészségügyi veszélyhelyzetet, a többi között a lehetséges hatodik hullám veszélye, valamint a kormány cselekvőképességének fenntartása miatt.



Forrás: MTI
Fotó: Getty Images

Kapcsolódó

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Régi urántáró, Pécsely

A Balaton-felvidék változatos és heterogén geológiai érdekességeiről már számtalanszor értekeztünk a legkül
Elolvasom

Ezt érdemes tudni: akár 200 ezer forintos bírság is járhat, ezekért a kihágásokért egy szabadstrandon

A Gumirádli szabadstrandon új tilalmak léptek életbe a főszezon biztonságos lebonyolítása érdekében. - -
Elolvasom

A légirendészet is járőrözni fog a Balaton felett a főszezonban

A következő két hónapban a levegőből is óvó tekintetek pásztázzák majd a strandolók biztonságát. - - A
Elolvasom