Még mindig alacsony a Balaton vízállása

Az érték már meghaladta a 100 centit, ám még így is sok kell a téli szabályozási szint eléréséhez.

Tíznapnyi stagnálás után elérte a 100 centimétert a magyar tenger – a vizugy.hu adatai szerint – számolt be az infostart.hu.

Az elmúlt napokban esett csapadék a Balaton vízgyűjtőjében, így a tó elérte a 100 centimétert. Ez a vízállás még messze van a téli szabályozási szinttől, ami 110 centi.

Tavaly ilyenkor olyan magas volt a Balaton, hogy január eleje óta már engedni kellett belőle, az akkor vízszint közelítette a 130 centit.

Az elmúlt szűk egy hónap alatt 4 centit “hízott” a tó vízállása.


Forrás: infostart.hu

Kapcsolódó

„Merj álmodni, merj élni” – egy személyes történet, amiből megszületett a Paloznaki Jazzpiknik

Miért vág bele valaki ismeretlen vagy nehéz helyzetekbe, amikor a siker esélye alig egy százalék? Hogyan le
Elolvasom

Kimagasló badacsonyi sikerek a nemzetközi borászatban

A 2026-os nemzetközi borversenyek eredményei alapján a badacsonyi borászatok kiemelkedő sikereket értek el
Elolvasom

Bakonyi betörés, baranyai bukás – megint forró nyomon voltak a rendőrök

Épp a zálogházban adta le a pécsi testvérpár az ékszereket, mikor a rendőrök elfogták őket - adta közre a p
Elolvasom