Megállapodást kötött a meteorológiai szolgáltató és két rendőr-főkapitányság a Balaton biztonságáért

Partnerségi megállapodással erősítette meg és fejlesztette tovább a Balaton biztonságáért folytatott közös tevékenységét a HungaroMet Nonprofit Zrt., a Veszprém és a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság Siófokon – tájékoztatta a HungaroMet közleményben az MTI-t.

Azt írták, a Szanka Gábor Gyula, a HungaroMet vezérigazgatója, Dékány Balázs Veszprém és Molnár Gábor, Somogy vármegyei rendőrfőkapitány által a Siófoki Viharjelző Obszervatóriumban aláírt dokumentumban célul tűzték ki, hogy erősítik a meteorológiai szolgáltató és a rendőrségi szervek közötti információáramlást, koordinációt, közös fellépést a Balaton térségében.

Hatékonyabbá válik a viharjelzések kommunikációja, a vízen tartózkodók figyelmeztetése, valamint a rendvédelmi szervek gyors reagálása a veszélyes időjárási jelenségek esetén” – tették hozzá.

Hangsúlyozták, elkötelezettek amellett, hogy a jövőben is közösen dolgoznak a Balaton biztonságáért, legyen szó megelőzésről, tájékoztatásról vagy azonnali beavatkozásról.

Kitértek rá, hogy a Balaton Magyarország egyik legféltettebb természeti kincse, nemcsak gazdasági és turisztikai szempontból kiemelkedő jelentőségű, hanem közösségi és érzelmi értéket is képvisel.

A viharjelző szolgálat közel 100 éve szolgálja a térség biztonságát, és az elmúlt évtizedekben bizonyította, képes alkalmazkodni a társadalmi és technológiai változásokhoz – mutattak rá.

Kiemelték, a viharjelzés ma már nemcsak a nyári hónapokban, a strandolók, vízi sportolók és vitorlázók számára elengedhetetlen, hanem az elő- és utószezonban is, amikor a horgászok és más vízen tartózkodók naponta támaszkodnak a meteorológiai információkra.


Forrás: MTI

Kapcsolódó

Csatornába szorult kismacskát mentettek a Tűzoltók Révfülöpön

A sikeres mentésről a Facebook oldalukon tudósítottak a Katasztrófavédelem munkatársai. - - A badacso
Elolvasom

Kedd éjfélig van érvényben a másodfokú hőségriadó

Ez a szezon első valódi hőhulláma. - - Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos j
Elolvasom

Illegális cannabis-kertészetet számoltak fel a rendőrök Nagykanizsán

A Nagykanizsai Rendőrkapitányság befejezte a nyomozást azzal a férfival szemben, aki otthonában cannabist n
Elolvasom