Melyek a leggyakoribb építőipari szakmák?

Melyek a leggyakoribb építőipari szakmák?

Manapság az interneten szinte minden második cikk az taglalja, hogy hatalmas munkaerőhiány van az építőiparban, amelynek köszönhetően az, aki valóban szeretne dolgozni, viszonylag könnyen találhat munkát ezen a területen.

De ez a szféra nem csupán emiatt jelent jó irányt a szakmaváltás szempontjából, hanem azért is, mert remek kereseti lehetőségekre lehet számítani. Egy ács vagy a burkoló bruttó havi átlagbére sokszor megközelíti a félmillió forintot is.

A mai cikkünkben pedig részletesebben is átbeszéljük a Szolnokállás építőipar, építészet aloldalán (a read more link alatt szereplő) leggyakoribb építőipari szakmákat, hogy még tisztább képet adhassunk erről az iparágról.

Központifűtés- és gázhálózat szerelő 

A központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő egy nagyon keresett szakma. A fűtésrendszer ugyanis az egyik legsarkalatosabb pontja a háznak vagy a lakásnak, és, ha ez nincsen rendben, akkor ő a naprakész tudásával segíthet orvosolni a problémát.

A betöltéséhez ugyan bizonyos előképzettség szükségeltetik, de ennek a megszerzése egyáltalán nem tart hosszú ideig. A tanfolyam megkezdésének előfeltétele pedig csupán egy alapfokú iskolai végzettség.

Villanyszerelő

Mivel a házak és a lakások elektromos hálózatának kialakítása, felülvizsgálata és a karbantartása roppant fontos dolog, így villanyszerelőkre mindig szükség lesz. Olyannyira, hogy az ebben a pozícióban jelenleg dolgozók szinte teljes mértékben le vannak terhelve.

Ennek a pozíciónak a betöltésénél is követelmény a szakképesítés, de ez viszonylag rövid idő alatt megszerezhető. A tanfolyamon megmutatják, hogy hogyan olvashatunk egyszerű alkatrészekről készült műszaki rajzokat, és ezek alapján, hogyan válasszuk ki a gyártáshoz szükséges eszközöket. 

Továbbá megtanítják számunkra azt is, hogy hogyan készíthetünk gyártási és szerelési sorrendtervet, amely alapján kézi megmunkálással vagy kisgépekkel egyszerű, fémből készült alkatrészeket gyártunk majd. 

De beavatnak minket abba is, hogy az elkészült alkatrészek méreteit mérőeszközökkel hogyan kell ellenőrizni, és a mérést szakszerűen dokumentálni, amely alapfeltétele az egyszerűbb csavarkötések, szegecskötések és lágyforrasztással készült kötések létesítésének.

Végül pedig a kőműves

Bár kőművesként sokszor csak idénymunkára nyílik lehetőség, és a munkakörülmények sem a legjobbak, de az garantálható, hogy ebben a szakmában mind hazánkban, mind pedig külföldön biztos megélhetésünk lesz.

A betöltéséhez ugyan nem feltétlenül van mindig szükség szakképzésen való részvételre, de nagy előnyt jelent. Ezeken ugyanis megtanítják például számunkra, hogy hogyan tudunk a rendelkezésére bocsátott tervek alapján megvalósítani a különféle épületszerkezeteket. 

Továbbá megismerhetjük azt is, hogy milyen építő- és segédanyagok vannak a kőművesmunkák elvégzéséhez, és ezeket hogyan kell szakszerűen használni. Az pedig már csak hab a tortán, hogy megtanulhatjuk a tereprendezéssel és az alapozással összefüggésben kézi földmunkák helyes elvégzését is.

Kapcsolódó

Hogyan tarthatjuk életben a lángot a párkapcsolatunkban?

A hosszú távú kapcsolatokban az intimitás megőrzése és a szenvedély fenntartása nem egyszerű, folyamatos fi
Elolvasom

Mik azok a túlfeszültség-levezetők és miért van rájuk szükség?

A túlfeszültség-levezetők olyan eszközök, amelyek célja a villamos hálózatokban keletkező túlfeszültségek h
Elolvasom

Számos előnye van a szerves trágyák használatának

Szerves trágyák segítségével hatékonyan tudjuk feljavítani a talaj összetételét, valamint a biológiai diver
Elolvasom