Mi az és mire használható a szárazbeton?

Mi az és mire használható a szárazbeton?

A korszerű szárazbeton nagyszerű alternatívája lehet a hagyományos betonnak, egyaránt jól használható építésnél és felújításnál, amennyiben gyorsan és jó minőségű betonra van szükségünk.

A betont már az ókorban is használták különféle szerkezetek építéséhez, amelyek közül még ma is állnak egyes épületek. A modern építészet is előszeretettel alkalmazza, de ma már nemcsak a klasszikus alapanyagokból kevert normál betont, hanem különféle adalékanyagokkal készült változatait is. Az előkevert szárazbeton könnyű használatot biztosít, és számos betonozási munkához használható. Lássuk, mit kell tudni róla!

Cement, víz és sóder

Az egyszerű alapanyagokból kevert beton az egyik legfontosabb és leginkább időtálló építőanyag, amely házilag is elkészíthető, sőt van gyorsabb és egyszerűbb módja. A MesterekFutára építéskémiai termékek kínálatában beszerezhető készbeton jó minőségű és esztétikus betont eredményez, ezért mindenképp érdemes beszerezni az otthoni betonozási munkákhoz.

Amennyiben a betont cement, víz és a sóder megfelelő arányú keverékéből állítják elő, illetve előírás szerint dolgozzák be és tömörítik, masszív, erőteljes és időtálló felület jön létre. Számos, többek között a beton kötési idejét gyorsító adalékanyagot alkalmaznak ma már az építési folyamatok felgyorsítása érdekében. A száraz, kész- vagy hobbibeton egy korszerű megoldás, a jövő egyik fontos építőanyaga lehet.

Miért lehet szükség a szárazbetonra?

A szárazbetonnak többféle típusa létezik, a közönséges készbeton a legjobb választás a ház körüli munkálatokra: járdák, lépcsők, kerítések készítéséhez. Szabadidős tevékenységek érdekében medencék, grillsütők is létrehozhatók belőle. Az esztrich beton aljzatok kialakítására és javítására, a perlitbeton a padlásterek betonozására alkalmas.

A hagyományos betonozási technika alapanyagainak helyigénye az építendő szerkezetek függvényében nagy, illetve a beton elkészítése, keverése speciális eszközöket igényel.

Sok múlik a cement, a víz és a sóder megfelelő arányán, a pontos mennyiségek kimérésén, sőt magán a kivitelezésen, utógondozáson, annak körülményein is. Ha hiba csúszik a folyamatba, a beton megrepedhet, porladásnak indulhat, ami nemcsak a felület esztétikáját, hanem az állékonyságát, stabilitását is veszélyeztetheti.

Azonban amennyiben a betont zsákos kiszerelésű szárazbetonból készítjük, csak a megfelelő mennyiségű vízre lesz szükségünk, ugyanis a szükséges egyéb komponenseket már tartalmazza.

Hogyan készítsük el?

A szárazbetont a helyszínen kell feldolgozni, és mindig a megfelelő, a gyártók által előírt mennyiségű vizet kell a porhoz keverni a tökéletes állagú massza elérése érdekében. Betonadalékot ne használjunk hozzá! Elektromos keverővel ajánlott teljesen homogén állagúra keverni.

A kötés, valamint a terítés és az eldolgozás, a megfelelő állag érdekében figyeljünk a pontos mennyiségre! Ugyanolyan alkalmazási körülményeket és utókezelést igényel, viszont drágább, mint a hagyományos beton.

Kapcsolódó

Egyedi kikapcsolódás Karintiában

Karintia meseszép vidéke, amely Bad Kleinkirchheim falujában található, a szabadidő szerelmeseinek valódi p
Elolvasom

A szívelégtelenség nem válogat

Az életünk tele van lehetőségekkel: utazások, sport, művészetek vagy éppen csak a barátokkal töltött nyugod
Elolvasom

Minden kézre esik, könnyedén!

A konyhai tárolás sokszor nem egyszerű feladat. Nehéz mindennek megtalálni a helyét, úgy, hogy az kézre is
Elolvasom