Mi jellemzi a jó csapatépítő játékot?

Mi jellemzi a jó csapatépítő játékot?

A kérdésre a válasz többek szerint az lenne, hogy attól jó, ha egyáltalán nincs is. Biztosan Te is kaptál már meghívót egy péntek délutáni pizzapartira vagy egy villámgyorsan megszervezett céges lézerharcra, és talán azt gondoltad: „na, ez is csak egy újabb kötelező program, ami elvesz egy szeletet az amúgy is kevés szabadidőmből”.
 

Pedig egy csapatépítő sokkal többről is szólhat. Az igazán emlékezetes élmény ott kezdődik, ahol Te is jól érzed magad az első perctől kezdve. Szerencsére a Stepout games csapatépítő kvízjátékai úgy lettek megalkotva – vagy fogalmazhatunk úgy is, hogy lesznek, mert több esetben teljesen cégre szabott formában készül a tematika –, hogy lehetőleg mindenki örömét lelje ebben a programban.

A tartalmas élmények nyomában

Egy jó csapatépítő szórakoztató és maradandó is. Az a legjobb, ha közben észrevétlenül tanulsz, akár úgy, hogy egy kvíz közben derül ki: Michelangelo Dávid-szobra valójában a jobb karját emeli az arcához – és ezt most már sosem fogod elfelejteni. Az ilyen pillanatok adják azt a pluszt, amitől egy játék kikapcsol és inspirál. A program lehet tematikus kvíz, sör- vagy borkóstolóval kiegészített vetélkedő, rajzos megmérettetés vagy akár olyan játék, amely a ti szokásaitokra épül – a lényeg, hogy személyes legyen és a ti érdeklődésetekre szabott.

Amikor együtt gondolkodtok

A közös játék alatt mindenki hozzáteheti a maga tudását, tapasztalatát. A kérdésekre adott válaszok mögött ott van a csapatmunka, az időnyomás alatti döntéshozás és a sok nevetés. Ilyenkor derül ki, hogy mennyit számít az együttműködés. Talán éppen Te leszel az, aki kapásból vágja a választ egy filmes kérdésre, vagy épp Te lepődsz meg azon, hogy az egyik kolléga a madarak szerelmese, és egyetlen másodperc alatt megmondja, mennyit nyomott egy kihalt óriás tojása. Ezek a pillanatok olyan kötelékeket hoznak létre, amik a munkán kívül is előkerülnek.

Tempó, ami leköt, de nem fáraszt

A jó játék lényege, hogy akkor pörög, amikor kell, és ha szükséges, lassít is időben. Az sem mellékes, hogy a program végig fenntartsa a figyelmedet, de ne fárasszon ki. A rövidebb kvízek körülbelül egy órásak, míg a hosszabb, komplexebb játékok, mint a sörkóstolós vagy az aukciós programok, nagyjából két órát is kitehetnek – pont annyit, hogy tartalmas, de könnyed élmény legyen belőle.

Távolság? Már nem akadály

Ma már nem feltétlenül ül mindenki egy térben – sokan dolgoznak hibrid rendszerben, és nem ritka, hogy a csapatban más országból is vannak kollégák. Napjainkban egy csapatépítő akkor lesz működőképes, ha nem ragaszkodik kizárólag a fizikai jelenléthez. Az online elérhető játékokkal mindenki bekapcsolódhat, bárhol is legyen. A programok több nyelven is futnak, így a nemzetközi csapatok is könnyedén élvezhetik ugyanazt a programot.

A Te élményed számít

Ha csapatépítőről van szó, az a legfontosabb, hogy Te hogyan érzed magad közben. A legjobbak azok a programok, amelyek amellett, hogy szórakoztatnak, összehozzák a munkatársakat – úgy, hogy közben végig önazonos tud maradni minden résztvevő.


Kapcsolódó

Könnyű alkoholok a nyári szezonra és a balatoni estékre

A nyárhoz rengeteg élmény, illat és íz kapcsolódik, ami elválaszthatatlanul összefonódik a szabadsággal é
Elolvasom

A természet inspirálta terek titka

A mai, folyamatosan gyorsuló világban egyre többen keresik otthonukban a nyugalom és a feltöltődés lehetősé
Elolvasom

Bazalt Napok Badacsonytördemicen – ahol a kultúra a falu minden szegletében felbukkan

A Balaton-felvidéken, a Badacsony lábánál idén is életre kel Badacsonytördemic – mégpedig nem is akárhogy.
Elolvasom