Mi okozhat sikertelen fogászati implantációt?

Sajnos fogaink elvesztése nemcsak gyermekkorunkban, de felnőttkorunkban is megtörténhet. Mivel a fogvesztés már rövid távon is súlyos következményekkel járhat, ezért ajánlott a fog minél hamarabb történő pótlása.

Manapság az implantátumok használata a fogpótlás legkorszerűbb módszerei közé tartozik. Az implantátum használatának számos előnye van, például modern, szinte fájdalommentes eljárás, amely akár életünk végéig kiszolgálhat minket. 

Ugyanakkor, mint minden beavatkozásnál, ez esetben is előfordulhat, hogy valamiért kilökődik az implantátum. De mi lehet ennek az oka? Cikkünkben összegyűjtöttük a 3 leggyakoribbat! 

Nem megfelelően elvégzett beavatkozás

Ha azt vesszük észre, hogy a fogpótlás után állandó fájdalommal, gennyesedéssel, duzzanattal, gyulladással vagy vérzéssel küzdünk, az implantátum beültetése nem volt sikeres. 

Ennek egyik valószínű oka, hogy nem megfelelő szakorvost választottunk. Mivel egy igen gyakori megoldásról van szó, ezért a piacon számos fogászati rendelőt találunk, ahol elvégzik a beavatkozást. 

Mielőtt belevágunk a beavatkozásba, mindig győződjünk meg róla, hogy kellően tapasztalt és profi szakembert kértünk fel a feladatra. Onnan tudhatjuk, hogy jó helyen járunk, hogy magát a beavatkozást számos előzetes vizsgálat, konzultáció, állapotfelmérés, illetve az esetleges fogászati problémák kezelése előzi meg. 

Túlterhelés

Ha fogeltávolításra kerül sor, akkor a legtöbb szakértő az azonnali fogpótlást javasolja. Ennek köszönhetően megelőzhetjük a foghiányból adódó súlyos, visszafordíthatatlan következmények kialakulását.

Az azonnali fogpótlás azonnali terheléssel szokott járni, melynek előnye, hogy a betegnek nem kell hosszú időn keresztül fog nélkül maradnia. 

Ugyanakkor olyan szempontból is előnyös, hogy időben fény derülhet arra, ha nem megfelelő a terhelés. Túlterhelés esetén ugyanis a rágás túl nagy nyomást helyez a csontállományra, ami problémákat okozhat az implantátummal. 

Dohányzás

Nem titok, hogy a dohányzás rendkívül káros hatással van az egészségünkre, így fogaink, szájüregünk állapotára is. 

Különösen nem ajánlott akkor, ha valamilyen fogászati beavatkozást tervezünk. A cigarettázás ugyanis erősíti a plakk- és fogkőképződést, ami több baktériumot eredményez a szájban, ami például gyulladásokhoz vezethet. 

De ez még nem minden. A szájüregi vérellátás is a felére csökkenhet dohányzás esetén, ami miatt a gyógyulás sokkal lassabb és kevésbé hatékony. 

Ahhoz, hogy mindez elkerülhető legyen, a beavatkozás előtt legalább 3 hónappal érdemes abbahagyni a dohányzást, és a fogbeültetést követő 2 hónapig kerülni is kell azt. 

Egy fontos mérőszáma a minőségnek, megbízhatóságnak, elvárható tartósságnak: adnak-e és hány év garanciát az implantációra. Sőt, a legnevesebb implantátum gyártók akár élethossz  garanciát adnak implantátumaikra. Ennek mindenképp járjunk utána.

Kapcsolódó

Hogyan tarthatjuk életben a lángot a párkapcsolatunkban?

A hosszú távú kapcsolatokban az intimitás megőrzése és a szenvedély fenntartása nem egyszerű, folyamatos fi
Elolvasom

Mik azok a túlfeszültség-levezetők és miért van rájuk szükség?

A túlfeszültség-levezetők olyan eszközök, amelyek célja a villamos hálózatokban keletkező túlfeszültségek h
Elolvasom

Számos előnye van a szerves trágyák használatának

Szerves trágyák segítségével hatékonyan tudjuk feljavítani a talaj összetételét, valamint a biológiai diver
Elolvasom