Miért érdemes nyugdíjasoknak életbiztosítást kötni?

Miért érdemes nyugdíjasoknak életbiztosítást kötni?

Az életbiztosítás tulajdonképpen már nem is rólunk szól, hanem inkább a szeretteinket próbáljuk vele egy olyan helyzetben is támogatni, amikor mi személyesen már nem tudunk velük lenni és fogni a kezüket. Nyugdíjas korban pedig ez hatványozottan érvényes. Akár tetszik, akár nem, erről a témáról sajnos bizonyos kor felett már mindenképpen érdemes elgondolkodni, és ha megtehetjük, gondoskodjunk a családunkról minden körülmények között.

Te is gondolkoztál már azon, hogyan oldaná meg a családod a vészhelyzetet, ha veled történne bármi? Segíts nekik előrelátásoddal, és köss online biztosítást mihamarabb, hogy ne érje őket felkészületlenül semmilyen élethelyzet!

Mit is jelent pontosan az életbiztosítás?

A biztosításokon belül külön kategóriát kaptak az életbiztosítások. Ezek a csomagok kimondottan arra az eshetőségre köttetnek, hogy a biztosított személy halála esetén a megnevezett kedvezményezett egy bizonyos összeget kapjon, amit fordíthat a temetkezési költségekre is, vagy akár szabadon fel is használhat, amennyiben úgy látja jónak. Egyes esetekben van lehetőség baleseti kiegészítőket is hozzárendelni, hogy teljeskörűnek érezhessük a csomagot. Viszont nyugdíjasok esetében inkább csak a haláleseti térítés szokott fontos lenni.

Nem meglepő, hiszen az emberek igyekeznek, hogy minél kevesebb plusz kiadást okozzanak életükben és halálukban is a szeretteiknek. Éppen emiatt fordulnak a biztosítások irányába még nyugdíjas korban is, hogy fedezve lássák a haláluk esetén felmerülő költségeket.

Mennyibe kerül egy temetés ma Magyarországon?

Erre nagyon nehéz pontos és minden régióra kiterjedő választ adni, hiszen akár egy városon belül is kimondottan nagy szórást mutathatnak a költségek attól függően, hogy melyik vállalkozót választjuk, valamint milyen szolgáltatásokat veszünk igénybe a végső búcsú során. Egyházi ceremónia lesz, vagy egy szónokot kérünk fel? Koporsós temetést választunk, vagy a hamvasztás mellett tesszük le a voksunkat? Gyorsan el tudunk intézni mindent, vagy hosszú időt kell várni a temetésig? Ezek mind olyan kérdések, amik befolyásolni tudják a végösszeget, de lássunk egy fiktív példát:

  • Egyszerű koporsó ára: 100.000-150.000 Ft
  • Temetői díjak 25 éves időszakra: 75.000-125.000 Ft
  • Hűtés: 3195 Ft/nap
  • Egyházi/polgári búcsúztatás díja: 25.000-30.000 Ft
  • Temetési koszorú vagy sírcsokor: 10.000-40.000 Ft

A fenti adatok interneten fellelhető információk alapján lettek összeállítva, de ezekből jól látható, hogy egy temetés még egy átlagos keresettel rendelkező család számára is komoly anyagi terhet jelenthet. Érdemes tehát az ilyen eshetőségekre is józan fejjel felkészülni, hogy a lelki megrázkódtatáson felül ne kelljen még egy anyagi problémával is szemben találnunk magunkat!

Kapcsolódó

Így védekezzen hatékonyan a rágcsálók ellen!

A rágcsálók, mint például az egerek és patkányok jelenléte nemcsak riadalmat és kellemetlenségeket okozhat,
Elolvasom

Hogyan zajlik a műlencse beültetés? A műtét lépései

Az egyik legmodernebb beavatkozásként tartják számon a műlencse beültetést. Célja, hogy a szürkehályoggal k
Elolvasom

Az övsömör kezelése természetes módon

Az övsömör nem egy ritka betegség, idősebbeknél és azoknál, akiknek le van gyengülve az immunrendszerük, fe
Elolvasom