NAV: több mint kétmillió forintnyi hamis ruhát találtak egy somogyi piacon

Több mint kétmillió forintnyi hamis ruhát találtak egy Somogy vármegyei piacon áruló nőnél – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-vel. Azt írták: a pénzügyőrök a szántódi piactér ellenőrzésénél azt látták, hogy a nő eladásra kínált luxus márkajelzésű ruhákat, pólókat, rövidnadrágokat és melegítőket. A népszerű termékek silány minőségén látszott, hogy gyenge színvonalú utánzatok voltak. A kereskedő a pénzügyőrök célirányos kérdéseire úgy felelt, hogy portékáit Szabadkán vásárolta – tudatta a vámhivatal.

A kínálatot a védjegyek jogosulti képviselői is megvizsgálták, amelyekről megállapították, hogy hamisak és a védjegy tulajdonosának engedélye nélkül hozták forgalomba – tették hozzá.

A járőrök a több mint kétmillió forint értékű árut lefoglalták és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt indítottak eljárást. Az 54 éves nő ellen szabálysértési- és büntetőeljárás is indul – olvasható a közleményben.
A NAV felhívta a vevők figyelmét, hogy aki kétes eredetű helyről vásárol, az veszélynek teheti ki önmagát, mivel a hamisított termékek akár egészségügyi kockázatot is jelenthetnek.


Forrás: MTI

Kapcsolódó

Rendőrkézen a notórius katalizátortolvaj

A veszprémi nyomozók kezdeményezték a 39 éves külföldi férfi letartóztatását - írja a police.hu. - - A
Elolvasom

Zalai nyomon jutottak el a budapesti droglaborig a rendőrök

A Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság befejezte annak az ügynek a vizsgálatát, amelyben egy amfetaminlabor
Elolvasom

Húsz formáció mutatkozik be a balatonboglári Boglart fesztiválon

Húsz népzenei és világzenei formáció várja idén a látogatókat a Boglart fesztiválon és táborban, amelyet
Elolvasom