Ne szoktasd kézbe, mert aztán nem fogod tudni letenni!

Ne szoktasd kézbe, mert aztán nem fogod tudni letenni!

Huh, most biztosan felkaptad a fejed! Téged is véleményterrorkodtak ilyen okos gondolatokkal az idősebb rokonok, ismerősök? Meddig kellett, hogy elszámolj magadban, mielőtt kiböktél valami egész konszolidált választ?

A baba születése utáni első három hónapot szokás a negyedik trimeszternek hívni, azaz a baba számára ez az időszak még abszolút úgy telik, mintha a pocakodban lenne. Így aztán nem meglepő, ha ragaszkodik a közelségedhez, és csak úgy tud megnyugodni, hogy érez téged.

Ez persze mind szép és jó, és nyilvánvalóan mindenki szereti magához ölelni az újszülött babáját, de sajnos akad az életben számos olyan helyzet, amikor bármennyire is szeretnénk, nem tudjuk ölben tartani. 

Ezekre az esetekre a NiKiCa Bababolt szakértői adtak nekünk nagyon jó tanácsokat!

A közelség igénye

A negyedik trimesztert követően se legyenek azért hiú ábrándjaink, gyermekünk bizony hangosan jelez, ha nem észlel minket, ha kikerülünk a látóköréből, vagy ha épp diszkomfortérzet gyötri.

Akad azonban sok olyan helyzet, ahol a karunk már felmondja a szolgálatot. No, akkor jön jól egy szuper pihenőszék vagy egy kényelmes hinta, amely szó szerint levesz egy kis terhet az anyák válláról.

Persze vannak olyan éjszakák és olyan napközbeni időszakok, amikor semmi és senki más nem jó, csak édesanya, épp ezért buzdítunk arra, hogy amikor nyitott rá a gyermeked, könnyíts a helyzeteden, és hívj segítségül fantasztikus eszközöket!

Egy anya sem születik polipnak!

Nincs még egy olyan lény az univerzumban, aki annyi lelkiismeretfurdalással küszködik, mint egy édesanya.

Folyamatosan ostorozzuk magunkat, amikor azt érezzük, hogy nem tudunk mindent megadni, hogy babánk többet igényelne. Ilyenkor érdemes egy lépést hátrébblépni, és amennyire lehet, kívülállóként nézni a saját helyzetünket. 

Az az édesanya, aki már eljutott addig a kérdésig, hogy vajon mindent megad a gyermekének, az szinte biztosan mindent megad a gyermekének, amit csak lehet.

Mert sajnos mindent nem lehet, bármennyire szeretnénk is, hiszen sokszor a körülmények közbeszólnak. Főzünk, telefonálunk, mosunk, vasalunk, eszünk, ajtót nyitunk, és sokszor valóban biztonságosabb, ha gyermekünk közben egy pihenőszékben ül ahelyett, hogy fél kézzel egyensúlyozunk vele. 

Bár minden anya szuperhős, mégis két kézzel tud csak megoldani mindent. Nincs ezzel semmi baj, hisz a NiKiCa Bababolt pihenőszékei és hintái tökéletes gondoskodást kínálnak, amíg te nem tudsz a babád rendelkezésére állni! 

Boldog anya, boldog baba

Örök szállóige anyukás csoportokban, hogy a gyermeked valójában akkor lehet igazán boldog, ha te magad is az vagy! Ne emészd hát magad feleslegesen, ne hajtsd magad félholtra, senki nem sérült még attól lelkileg, hogy pár perc erejéig nem az édesanyja karjából szemléli a világot, vagy épp egy pihe-puha hintában alszik el.

Felesleges önostorozás helyett inkább szerezz be egy pihenőszéket és egy hintát!

Kapcsolódó

Hogyan zajlik a műlencse beültetés? A műtét lépései

Az egyik legmodernebb beavatkozásként tartják számon a műlencse beültetést. Célja, hogy a szürkehályoggal k
Elolvasom

Az övsömör kezelése természetes módon

Az övsömör nem egy ritka betegség, idősebbeknél és azoknál, akiknek le van gyengülve az immunrendszerük, fe
Elolvasom

Hogyan tarthatjuk életben a lángot a párkapcsolatunkban?

A hosszú távú kapcsolatokban az intimitás megőrzése és a szenvedély fenntartása nem egyszerű, folyamatos fi
Elolvasom