Negyedik helyezést ért el egy veszprémi úszó az olimpián

Betlehem Dávid, a veszprémi illetőségű Balaton Úszó Klub következő nagy reménysége 1500 méteren érte el a kiváló eredményt.

Kifejezetten kellemes meglepetést szerzett a medencés úszóversenyek utolsó magyar érdekeltségű versenyszámában az elsősorban hosszútávúszónak számító Betlehem Dávid: a húszéves úszó a negyedik helyet szerezte meg, miközben öt másodperccel döntötte meg saját országos csúcsát – írja a 444.hu.

Betlehem a nyolcadik helyen jutott be az 1500-as döntőbe, elvileg az övé volt a nyolc versenyző közül a leglassabb idő, ráadásul szélső pályán úszott, ami a visszaverődő hullámok miatt inkább hátrány szokott jelenteni.

Ehhez képest nagyon jól tartotta magát, előbb a negyedik, majd az ötödik helyen haladt, miközben az élen óriási verseny volt a nagyot repesztő amerikai Bobby Finke és az őt üldöző olasz Paltrinieri között.

Finke a verseny nagy részében a világcsúcsot jelző vonal előtt haladt, de az olasz folyamatos nyomás alatt tartotta. Végül a vetélytársával és a világrekorddal szemben s megőrzött valamennyit az előnyéből, a (14:30.67-es ideje a második világcsúcs az úszóversenyeken).

Betlehem Dávid a végén sikeresen hajrázott a negyedik helyért, az ír bronzérmes Wiffentől is csak egy bő másodperccel maradt el. Az ideje (14:40.91) 4,7 másodperccel jobb, mint amit szombaton az előfutamban úszott, pedig már azzal is magyar csúcsot döntött az olimpián.

Betlehem Dávid úgy lett negyedik, hogy valójában nem is ez az elsőszámú sportága: nyíltvízi uszóként csak (idáig legalábbis) csak kirándulni jár át a medencébe. Fő versenyszáma az olimpián a 10 kilométeres úszás lesz a Szajnában – éremeséllyel.

Forrás: 444 / eurosport.hu