Nem hagyott fel az illegális valutaváltással egy nagykanizsai férfi

A Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Alosztálya befejezte a nyomozást azzal az 53 éves nagykanizsai férfival szemben, aki annak ellenére folytatta bűnös tevékenységét, hogy korábbi hasonló ügye bírósági szakaszban volt – írja a police.hu.

Épp hogy lezárult az eljárás az 53 éves nagykanizsai férfival szemben, máris újabb nyomozás indult ellene jogosulatlan pénzügyi tevékenység miatt. Az elkövető ott és ugyanolyan formában folytatta az illegális valutaváltást, mint amikor fülön csípték.

Az ügyfelek Nagykanizsán, egy Erzsébet téri butikban tudtak pénzt váltani a hivatalos váltóknál kedvezőbb árfolyamon. A férfi engedély, bejelentés és pénztárgép használata nélkül működtette a vállalkozást.

A gazdaságvédelmi nyomozók kutatást tartottak a gyanúsított üzletében és lakóhelyén is, ahol a bűnös pénzmozgásra utaló adatokat találtak.

A rendőrök az aprólékosan beszerzett információk, a tanúkihallgatások és a bizonyítékok alapján felgöngyölítették az ügyet, és a vagyonvisszaszerzés érdekében pénzt foglaltak le.

A Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság befejezte a nyomozást, az iratokat pedig megküldte az ügyészségnek.


Kapcsolódó

Egy napig ingyen használhatják az Annagora Aquaparkot a balatonfürediek

A város lakóinak szombaton díjmentes lesz a belépés. - - Június 27-én, szombaton ingyenes nyílt napot
Elolvasom

Csatornába szorult kismacskát mentettek a Tűzoltók Révfülöpön

A sikeres mentésről a Facebook oldalukon tudósítottak a Katasztrófavédelem munkatársai. - - A badacso
Elolvasom

Kedd éjfélig van érvényben a másodfokú hőségriadó

Ez a szezon első valódi hőhulláma. - - Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos j
Elolvasom