Nem lesz többé Balaton Sound Zamárdiban

Nem lesz többé Balaton Sound Zamárdiban

Az önkormányzat megelégelte a fesztivállal kapcsolatban felmerülkő problémákat.

Csákovics Gyula polgármester arról beszélt Zamárdi helyi hírmondó lapjában, hogy a Balaton Sounddal sokkal több probléma volt, mint a Strand Fesztivállal, ezért míg utóbbi maradhat a településen, a 2025-ös Balaton Sound már biztosan nem Zamárdiban kerül lebonyolításra – írja az Index. Pletykák felröppentek már arról, hogy egy-két Balaton-parti város befogadná a fesztivált, de biztos információ még nincs a témában.

A Zamárdi Hírmondó októberi számában Csákovics Gyula polgármester elmondta, hogy hamarosan bejelentésre kerül, hogy a Balaton Sound fesztivált 2025-ben már nem Zamárdiban rendezik meg. Noha a fesztivál elvileg nem szűnik meg, a Strand Fesztivál elfogadottabb, kevesebb problémával. Velük a közeljövőben fognak tárgyalásokat folytatni a továbbiakról.

A településvezető előrevetítette azt is, hogy a Balaton Sound helyett nem kívánnak más fesztivált befogadni, de a pontosabb egyeztetések majd csak az alakuló ülésen kezdődhetnek meg. Emellett mindenkinek megköszönte az elmúlt öt év együttműködését, a különböző intézményvezetőktől kezdve a civil szervezetekig.


Forrás: Zamárdi Hírmondó / Index
Fotó: balatonsound.com

Kapcsolódó

Februárban ismét érkezik a Holtszezon Kortárs Irodalmi Fesztivált Veszprémben

Az irodalmi programok mellett kiállítások és zenei események is szerepelnek az ötödik Holtszezon Kortárs I
Elolvasom

Új légügyi holdingba szervezik a hévízi repteret

A hévízi mellett a debreceni reptér is érintett a változtatásokban. - - Új légügyi holdingba szervezik
Elolvasom

Rá lehet lépni a Balaton jegére

A jégréteg tovább hízott az elmúlt néhány napban, így a déli part és a Velencei-tó is alkalmassá vált a kor
Elolvasom