Olyan ramaty állapotban van a pálya, hogy fél évre leáll a vasúti forgalom Veszprém és Ajka között

Olyan ramaty állapotban van a pálya, hogy fél évre leáll a vasúti forgalom Veszprém és Ajka között

A felújítás várható időtartama alatt pótlóbuszok szállítják az utasokat a szakaszon.

Szerdától szünetel a vasúti forgalom Veszprém és Ajka között – írta a MÁV. A leállás oka az, hogy nagyon rossz állapotban van a pálya.

A korábbi vizsgálatok feltárták, hogy a Székesfehérvár-Szombathely-vasútvonal Szentgál-Városlőd-Kislőd-szakaszán nem jó a csapadékvíz elvezetése, így a nedvesség alámossa a pályát. Első körben ideiglenes sebességkorlátozást vezettek be azon a szakaszon, de ez nem volt elég – olvasható a 444-en.

Az elmúlt napok esőzései miatt ugyanis gyorsan romlott a pálya állapota, ezért úgy döntöttek, a lehető legrövidebb idő alatt felújítják azt a szakaszt.

Miután a szükséges beszerzési eljárásokat már elindította a cég, a felújítás jövő év elején kezdődhet és várhatóan fél évig tart. Ez idő alatt Veszprém és Ajka között buszokkal viszik majd az utasokat. Az InterCity vonatok Budapest felől Veszprémig, Szombathely és Zalaegerszeg felől pedig Ajkáig közlekednek.

(A kiemelt kép illusztráció)


Forrás: 444.hu
Fotó: Jean-Michel Delage / Hans Lucas / AFP

Kapcsolódó

A Pannon Egyetemről indult fejlesztés hozhat előrelépést a tüdőrák személyre szabott kezelésében

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Pannon Egyetem kutatási környezetéből indult egészségügyi innováció, a CheMOn
Elolvasom

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Grábler-tó, Várpalota

Az Inota határában elterülő Grábler-tó Várpalota megannyi bányatavának egyike. A tó, társaihoz hasonlóan, a
Elolvasom

Lebontják a Molnár Gábor-kilátót a Kab-hegyen

A 12 éve épült kilátó struktúráját gombák és rovarok pusztították le, így a fenntartó már nem ítélte meg ke
Elolvasom