Orvvadászat miatt emeltek vádat egy somogyi férfi ellen

Engedélyek nélkül vadászott a pincéje felett kialakított lőállásról egy Fonyód közeli településen lakó férfi, ezért vádat emeltek ellene – tájékoztatta a Somogy Vármegyei Főügyészség az MTI-t.

Azt írták: az ötvenes éveiben járó vádlott nem volt jogosult vadászatra, sohasem volt fegyvertartási engedélye, ennek ellenére revolvert, hangtompítóval és éjjellátóval felszerelt puskát, valamint 271, a lőfegyverekhez tartozó lőszert tartott az otthonában.

A férfi a telkének a szomszédos erdőtől kerítéssel el nem választott végén egy úgynevezett szórót alakított ki, ahová zöldségmaradékokat, kukoricát és nyalósót helyezett ki. Az állatok közeledéséről olyan mozgásérzékelőknek köszönhetően szerzett tudomást, amelyek a házában jeleztek.

A vád szerint az elkövető apróvadakra, különösen rókákra, borzokra és aranysakálokra vadászott, de egy süldő vaddisznót is elejtett, emellett agancsokat és vaddisznóhúst tulajdonított el a közeli vadászterületről.

A Fonyódi Járási Ügyészség vádiratában a büntetlen előéletű férfira, aki beismerte a bűncselekmények elkövetését, lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés, orvvadászat bűntette és lopás vétsége miatt felfüggesztett szabadságvesztés és pénzbüntetés kiszabását indítványozta – olvasható a közleményben.


Forrás: MTI

Kapcsolódó

Részegen, jogosítvány nélkül okozott balesetet egy férfi Dudaron

A legnagyobb szigorral vonják felelősségre a rendőrök a sofőrt - számolt be a police.hu. - - A folyama
Elolvasom

Négy turisztikai alrégióra bontaná a Balaton térségét a B4 Szövetség néven létrejött szervezet

Négy turisztikai alrégióra bontaná a Balaton térségét a B4 Szövetség néven létrejött szervezet. A Siófokon
Elolvasom

Tűzhelyen hagyott papír gyulladt meg egy várpalotai lakásban

Indukciós főzőlapon maradt papír gyulladt meg egy várpalotai lakásban múlt szerdán koraeste - közölte a Ves
Elolvasom