Öt bemutatót hoz az idei évadban a veszprémi Kabóca Bábszínház

Nem kevesebb, mint öt bemutatót prezentál az idei évadában a veszprémi Kabóca Bábszínház, melyek közt népmese-feldolgozás és utcaszínházi előadás is helyet kap majd.

Szőke Kavinszki András, a színház igazgatója elmondta, hogy már bemutatták az évad első produkcióját, a Betyárok ideje – gombóc, stukker újratöltve című darabot Rumi László rendezésében.

A darab főszereplője Sobri Jóska bakonyi betyár, aki komikus bírósági jelenetek és üldözéses akciók résztvevője a történet során. Október 28-án mutatják be – szintén Rumi László rendezésében – a Nyakigláb artisták a porondon című, cirkuszi elemeket felvonultató előadást, amelyben óriásbábokat is láthat a közönség.

Január 22-én lesz a premierje a Csalimese című magyar népmesének, amely a Veszprém-Balaton Európa Kulturális Fővárosa Programsorozat egyik nyitórendezvénye lesz Varsányi Péter rendezésében.

Június 4-én mutatják be a Szent Margit legenda című előadást, amelynek a város ikonikus terén elhelyezkedő Margit-romok adják majd a helyszínét. A produkció rendezője Kovács Géza lesz.

A 2022/23-as évad utolsó bemutatójaként július 30-án kerül közönség elé a Maxicirkuládé című produkció, amelyet Boráros Miláda rendezésében láthat majd a közönség. Az előadás helyszíne a Kabóciádé Családi Fesztiválra a Séd-völgyben felállított cirkuszi sátor lesz.



Forrás: MTI

Kapcsolódó

Három új elektromos autóbuszt állítottak üzembe Balatonfüreden

Három új, Ikarus 120e típusú, tisztán elektromos meghajtású autóbuszt állított üzembe a MÁV-csoport Balaton
Elolvasom

A nagyközönség előtt is megnyitott a keszthelyi Georgikon botanikus kertje

A nagyközönség számára is megnyitották Keszthelyen a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) Georgiko
Elolvasom

Haditechnikai parkot adtak át Zánkán

A Zánkai Erzsébet-tábor megújult Haditechnikai Parkja egyszerre tisztelgés a múlt előtt, és bepillantás a
Elolvasom