Óvatosságra int a lódarazsakkal kapcsolatban a Balaton-felvidéki Nemzeti Park

Óvatosságra int a lódarazsakkal kapcsolatban a Balaton-felvidéki Nemzeti Park

A rovarok párzása pont ebben az időszakban zajlik, ezért a szokásosnál aktívabban és ingerlékenyebben viselkedhetnek.

“Többen jelezték Igazgatóságunk felé, hogy a Badacsonyon az Egry József-kilátó és a Ranolder-kereszt között, az Országos Kéktúra útvonala menti fákon több lódarázsfészek is található” – olvasható a Balaton-felvidéki Nemzeti Park weboldalán.

Augusztus végén – szeptember elején zajlik a lódarazsak párzása, ezért a rovarok ebben az időszakban különösen aktívak, fészkük védelme érdekében esetenként támadólag lépnek fel a kirándulókkal szemben. Azok számára, akik allergiások a darázscsípésre, akár egy csípés is életveszélyes lehet, de esetenként még annak is komoly gondot okozhat, aki nem allergiás.

“Kérjük a kirándulókat, hogy ezen a szakaszon fokozott körültekintéssel haladjanak át! Ha mégis találkoznának lódarazsakkal, fontos, hogy kerüljék a hirtelen mozdulatokat, ne próbálják meg elhessegetni a rovarokat, inkább azokat nagy ívben kikerülve, óvatosan hagyják el a helyszínt! – hívta fel a figyelmet a park igazgatósága.


Forrás: bfnp.hu
Fotó: Wikipedia

Kapcsolódó

Lenyűgőző urbex fotókon az elhagyatott balatoni üdülő

Az ürességtől kongó komplexum helyzete sajnos nem mondható egyedülállónak a balatoni régióban. - - Az
Elolvasom

Húsvétkor többletkapacitással közlekednek a MÁV járatai

A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szü
Elolvasom

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Szentháromság-szobor, Veszprém

Veszprém történelmi öröksége legnyilvánvalóbb formájában a várnegyedben, illetve annak közvetlen vonzáskörz
Elolvasom