Rekordösszegű kárkifizetéseket hozhat a viharszezon az idén

A 2022-es viharszezon még csak a felénél jár, de már így is 39 ezer bejelentés érkezett a biztosítókhoz, így a kárösszeg pedig már összesen 4,6 milliárd forintra rúg, ami ezzel a tendenciával akár a tavalyi tízéves rekordot is megdöntheti – adta közre a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz).

A szervezet összesítése szerint júniusban a biztosítókhoz 21 ezer bejelentés érkezett, és több mint 2,2 milliárd forintot fizettek ki lakásbiztosítási szerződések alapján, vagy tartalékoltak kifizetésekre. Elsősorban a június 4-i, valamint a 8-10-e közötti időjárás volt súlyos, főként vihar, szél, villám, villámcsapás másodlagos hatása, jég, tető beázása, felhőszakadás okozott károkat. A leginkább érintett városok és megyék közé tartozott a többi között Budapest, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Pest, Vas, Baranya, Somogy, Bács-Kiskun megye, illetve Körmend, Pécs, Dunakeszi, Balassagyarmat, Székesfehérvár, Nagykáta, Kaposvár.

A Mabisz felidézte: májusban csaknem 18 ezer bejelentést tettek a károsultak, a már kifizetett és a kifizetésekre tartalékolt összegek megközelítették a 2,4 milliárd forintot. Ezekben az összesítésekben nincsenek benne a mezőgazdasági károk és az időjárás miatt az ipari létesítményekben, közintézményekben keletkezett rongálódások.
Tavaly a szezon végére 9,1 milliárd forintot fizettek ki a társaságok az időjárási anomáliák miatt, mintegy 95 ezer bejelentésre. A káresetek számában nem, a kifizetett összeget tekintve viszont kirívónak számított az elmúlt év, a 2010-es után a legdrágábbnak – ismertette a szövetség.

A Mabisz közölte azt is: egyre jobban érzékelhető kárrendezési tapasztalat, hogy a viszonylag kisebb károsodások helyreállítására is a korábbi éveknél magasabb összegeket kell szánni a folyamatosan emelkedő munkadíjak és építőanyagárak miatt.
Ebben a helyzetben különösen fontos az alulbiztosítottság elkerülése, érdemes a szerződéseket évente legalább egyszer, a szerződéskötési évforduló közeledtével felülvizsgálni – hívta fel a figyelmet a szervezet.

A Mabisz jelezte azt is, hogy az összegzésekben csak a biztosítók kártalanítási tételei szerepelnek, de a magyarországi lakóingatlanok több mint negyedére, egymilliónál is több lakásra, családi házra nem kötöttek lakásbiztosítást.




Forrás: MTI

Kapcsolódó

Hordóban tartotta a drogot Uzsa külterületén egy férfi, a rendőrök elfogták

Felkutatták a jelentős mennyiségű drog gazdáját - adta közre a police.hu. - - Még múlt év őszén, gombá
Elolvasom

A VisitBalaton365 új kampányában a Balaton tavaszi élményeire hívja fel a figyelmet

A Balaton tavaszi élményeire hívja fel a figyelmet a VisitBalaton365 múlt csütörtökön indult kampánya, ame
Elolvasom

Hatalmas rétisast mentett meg a Sóstó Vadvédelmi Központ

Sajnos az állat szárnyában szalagszakadások is történtek, így visszaengedése egyelőre még várat magára. -
Elolvasom