Rengeteg fát vágnak ki a balatonfüredi Koloska-völgyben

Rengeteg fát vágnak ki a balatonfüredi Koloska-völgyben

A globális felmelegedés hatásai egyre közvetlenebbül érezhetők.

Nagy sok fa fog eltűnni a Koloska-völgyből. A közkedvelt kirándulóhelyen a szárazság és a klímaváltozás következtében rengeteg fa gyengült le, majd megbetegedtek, az állékonyságuk elvesztésével pedig életveszélyessé váltak. A Bakonyerdő munkatársai már kijelölték a kivágásra szánt fákat, hogy elkerüljék az esetleges baleseteket. Elsősorban a fenyőket és a gyertyánokat érinti a pusztulás, de gyakorlatilag minden fafajból találtak érintett példányokat – számolt be a Füred TV.

Forrás: Füred TV / Youtube

Forrás: Füred TV / Youtube
Fotó: Füred TV / Youtube

Kapcsolódó

Tudtad? Nyáron a legegyszerűbb a fogápolás!

A balatoni nyár a felszabadult pillanatokról szól, amikor a gondolatok leginkább a tökéletes lángos, a hűsí
Elolvasom

Miért érdemes letusolni strandolás után?

A strandolásnak megvan a maga utánozhatatlan, megunhatatlan hangulata: a lángos és a naptej illata, a stran
Elolvasom

Egy megoldás, ami új élményt adhat az utazásnak

Egy utazás hangulatát sokszor nem a célállomás határozza meg, hanem az, hogyan jutunk el odáig. Egészen más
Elolvasom