Spóroljon időt az online ügyintézéssel!

Spóroljon időt az online ügyintézéssel!

A digitalizáció korának beköszöntével, szerencsére, egyre több hivatali ügyünket tudjuk elintézni online, és ez alól a közüzemi szerződések átírása, módosítása sem kivétel.

A hagyományosnak mondható, személyes ügyintézés sok időt emészt fel az ügyfélszolgálati irodákon töltött sorban állással és szükséges dokumentumok összegyűjtésével, bemutatásával, de szerencsére már léteznek gyorsabb, hatékonyabb megoldások is. Az OnlineKozmu oldalán az áram átírás kényelmesen, otthonról is elvégezhető, ennek köszönhetően pedig a legértékesebb kincséből spórolhat: a családdal barátokkal tölthető szabadidőből.

Kinek a dolga a villanyóra átírása?

A villanyóra és egyéb közművek átírása elsősorban az ingatlan új tulajdonosának (vevő, örökös, megajándékozott) a felelőssége, legyen szó vásárlásról, öröklésről vagy ajándékozásról.

Viszont az ügyintézést nem kizárólag csak ő kezdeményezheti, az előző tulajdonosnak is lehetősége van bejelenteni az ingatlan tulajdonosváltását a szolgáltatónál, amellyel lezárhatja a régi szerződést. Ez a lépés az ő érdekében is áll, hiszen így a továbbiakban nem felel az igénybe vett szolgáltatások ellenértékének megtérítéséért.

Az energiaszolgáltató ezt követően kiállítja a végszámlát, amelynek kifizetése az eladó feladata. Az új tulajdonos pedig ezt követően kötheti meg a saját szerződését.

Milyen határidők vannak az átírásra?

A villanyóra átírását az ingatlan átadását, úgynevezett birtokba adását követő 15 napon belül el kell végezni a törvényi előírás szerint. Ez a határidő érvényes a gázra és a távhőre is, a víz esetében 30 nap áll rendelkezésre.

Egyetlen kivétel a szokványos határidő alól az öröklés esete, amikor az örökösöknek 180 napjuk van az ügyintézésre, viszont a díjak megtérítéséért az örökhagyó halálának pillanatától felel, függetlenül attól, hogy kinek a nevére érkeznek a számlák.

Fontos, hogy a felek az adás-vételi szerződésben részletezzék a villanyóra átírásának határidejét, mert a határidő lejárta után a közüzemi díjak megfizetése mindenképpen így az új tulajdonost terheli, függetlenül attól, hogy intézkedett-e.

Az online szerződés átírás menete

Az online villanyóra átírás jelentősen egyszerűbb és gyorsabb, mint a személyes ügyintézés. Az OnlineKozmu weboldal segítségével pár kattintással beadhatja a kérelmét, anélkül hogy sorban kellene állnia.

Persze ehhez is szüksége lesz néhány dokumentumra. Kelleni fog az ingatlan adás-vételi szerződése vagy tulajdoni lapja, személyazonosító okmány és lakcímkártya mindkét féltől, a birtokbaadási jegyzőkönyv, illetve az adott szolgáltató által kért egyéb dokumentumok.

Összegezve elmondható, hogy az online ügyintézés nemcsak gyorsabb, hanem kényelmesebb is, hiszen bármikor elindíthatja, így nem kell az ügyfélszolgálatok nyitvatartásához igazodni. Használja ki az online lehetőségeket, és spóroljon értékes szabadidőt az egyszerűbb és gyorsabb villanyóra átírással!

Kapcsolódó

Elektromos szerszámok, amelyek megkönnyítik a mindennapokat

Ha valaha is megfordult a fejedben, hogy a szabadidődben belefogj egy otthoni felújításba, biztosan tudod,
Elolvasom

A magyar főváros és a modern nyílászárók forradalma

Budapest városa, amely 1873. november 17-én jött létre Pest, Buda és Óbuda egyesülésével, folyamatosan fejl
Elolvasom

Hogyan segít a gyógyfürdő az egészség megőrzésében?

A gyógyfürdők évszázadok óta a testi-lelki regeneráció szimbólumai. Nem csupán pihenést kínálnak, hanem ko
Elolvasom