Szent a béke a balatonfüredi testvérek között, akik plakátháborút vívtak a közös házukban

Szent a béke a balatonfüredi testvérek között, akik plakátháborút vívtak a közös házukban

A precedens remélhetőleg nagyobb távlatokban is példaértékű lesz.

Lekerültek a molinók a választási kampányban az ország leghíresebbé vált erkélypárosáról. A balatonfüredi ház felső erkélyén előbb egy Tisza Párt melletti szavazásra buzdító molinó volt kifüggesztve, majd egy problémasort jelző felsorolás került fel: „Szőlő utca, MNB, Göd, Hatvanpuszta”. Az alatta lévő erkélyen pedig egy fideszes üzenet jelent meg. Előbb az, hogy „én kérek elnézést”, majd az, hogy „szánalmas” – írja a Telex.

Hétfő óta azonban már egyik sem látható: „Én is leszedtem, és ezzel egy időben az öcsém lent levette a maga molinóját” – mondta a Telexnek Fejes Sándor. „Amikor levettem, az arra guruló busz is dudált, integettek az emberek, láttam, hogy elégedettek a tegnapi történésekkel.”

„Aztán lementem az öcsémhez, megöleltem, magamhoz szorítottam. Azt hiszem, nem igazán volt erre felkészülve, inkább csak elfogadta, mint kifejezte a saját érzéseit. Értem, el van keseredve, hiszen ő Fidesz-szavazó, és most lezárult egy nagyon hosszú korszak. De béke van” – mesélt a molinóháború lezárásáról.

„Ez most a fideszesek számára a gyász időszaka, de majd kiheverik. Négy éve ezt én is átéltem, én is elfogadtam” – mondta Sándor, aki egyébként a helyi Tisza Sziget alapító tagja is.

A Tisza Párt vasárnapi győzelmének mértéke azonban őt is meglepte. „Számítottam a magas részvételre, és arra is, hogy a Tisza nyer, de a kétharmadban csak reménykedtem” – mondta, elismeréssel adózva Magyar Péternek, aki „világszerte példa nélküli módon” szervezett akkora politikai erőt, amelyhez több mint 3 millió szavazó csatlakozott vasárnap.

Korábban sosem rakott ki molinót a választási időszakban, ezúttal is spontán jött az ötlet. „A molinón lévő néhány szó súlyos megoldatlan problémákról szólt, azt akartam, hogy elgondolkodtassa az embereket. Ha volt olyan fideszes, aki emiatt az öt szó miatt mégis a Tiszára szavazott, már megérte” – értékelte a hatást, amelyet az növelt országos méretűre, hogy öccse saját politikai meggyőződését hirdetve kitette az ellenmolinót. „De ettől nem volt közöttünk igazán éles ellentét, az egészet humorral fogtam fel.”

A választási kampánynak azonban vége, és Sándor szerint jó, ha ezt mindenki lezárja magában.

„Azt szeretném, ha megbélkélne mindenki mindenkivel. Ne álljon senki közé a politika, mert az a legrosszabb, ha barátságokat, kapcsolatokat, családokat választ el egy olyan dolog, amely valójában elmúlik.”


Forrás: Telex
Fotó: Telex

Kapcsolódó

Ezt érdemes tudni: akár 200 ezer forintos bírság is járhat, ezekért a kihágásokért egy szabadstrandon

A Gumirádli szabadstrandon új tilalmak léptek életbe a főszezon biztonságos lebonyolítása érdekében. - -
Elolvasom

A légirendészet is járőrözni fog a Balaton felett a főszezonban

A következő két hónapban a levegőből is óvó tekintetek pásztázzák majd a strandolók biztonságát. - - A
Elolvasom

Menetrend szerinti autóbusz és személyautó ütközött Csetényben, egy férfi meghalt

Menetrend szerinti autóbusz és személyautó ütközött Csetényben szombat délelőtt, a balesetben a gépkocsi ve
Elolvasom