Szeptemberben avatják boldoggá Bódi Mária Magdolnát Veszprémben

Szeptemberben avatják boldoggá Bódi Mária Magdolnát Veszprémben

A szertartást dr. Erdő Péter bíboros végzi majd.

XIV. Leó pápa 2025. szeptember 6-ára, szombat 11 órára tűzte ki Bódi Mária Magdolna ünnepélyes boldoggá avatásának  időpontját – közölte a Veszprémi Érsekség.

Őszentsége, XIV. Leó pápa képviseletében dr. Erdő Péter bíboros, prímás, Esztergom-Budapesti érsek avatja boldoggá Bódi Mária Magdolna szűz vértanút – írja a vehir.hu

Az érsekség közleményében azt írják: az elkövetkező napokban újra felveszik a kapcsolatot minden korábbi együttműködő partnerükkel, hogy a szervezés gördülékenyen folytatódhasson.

“Az elmúlt időszakban is együtt készültünk, imádságban, tanúságtételben és Bódi Mária Magdolna krisztusi példájának tanulmányozásában. Ezt a lelki készületet most tovább folytatjuk – még nagyobb reménnyel és örömmel.”

Azt ígérik, hamarosan minden részletes információt közölnek majd a regisztrációt, érkezést, zarándoklatokat illetően is.


Forrás: vehir.hu
Fotó: Veszprémi Főegyházmegye

Kapcsolódó

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Pusztacsatári kegytemplom, Vaspör

A zalai Vaspör külterületén, a Háshágyi és a Szélvíz patak találkozásánál, Pusztacsatáron álló kegytemplom
Elolvasom

Láncfűrésszel rontott családjára egy férfi Pápa mellett

A pápai rendőrök elfogták és gyanúsítottként hallgatták ki a 19 éves fiatalt - számolt be a police.hu. - -
Elolvasom

Ismét megnyitott a szalmalabirintus a siófoki nagystrandon

A népszerű őszi attrakció új útvonallal jelentkezik. - - A tavalyi hatalmas siker után idén is megnyíl
Elolvasom