Ha esetleg magadra ismersz a fenti leírásban, akkor mindenképpen azt tanácsoljuk, hogy olvasd el mai cikkünket, és megtudhatod, hogy igazából mekkora kincs lehet ez a képesség!
Mit is csinál egy coach?
Bizonyára már te magad is találkoztál ezzel a szóval. Bár eddig leggyakrabban az üzleti világban volt jellemző ez a ténykedés, ma már az emberek magánéletében is megjelentek a coach-ok. Így mindenképpen érdemes elvégezni a The Bright Academy coach képzését, hiszen bőven lesz kereslet a munkádra.
De vajon mit is csinál egy coach? Az emberek java része nem tudná szavakba önteni, ezért próbálkozunk vele most inkább mi.
A coach az, aki a coaching módszereit alkalmazva, a személyiségtípusokat ismerve meghallgatja a hozzá fordulók problémáit, és úgy tesz fel irányítottan kérdéseket, hogy azok elvezessék a mesélőt a megoldáshoz. Sőt, különféle megküzdési technikákat is képes átadni az ügyfélnek, akihez szigorú szerződéses paraméterek kötik.
Alig akad olyan ember, akinek az életében ne lenne olykor-olykor egy kis elakadás, így garantáltan lesz majd munkád. A stresszkezelés, az időmenedzsment, az asszertivitás és a motiváció mind kivétel nélkül olyan terület, ahol mindenkire ráfér egy kis önfejlesztés.
Nem szégyen segítséget kérni!
Valld be nyugodtan, hogy a fentiekkel neked is sokszor meggyűlt vagy meggyűlik a bajod. Sőt, meglehetősen könnyen kapja magát azon az ember, hogy az élete fordulóponthoz érkezik, és sokszor nem tudja, merre és hogyan tovább.
Ilyenkor jöhet jól egy szakszerű külső segítség, aki akár a magánéleti, akár a hivatásbeli vonalat segít rendbe tenni.
Fontos, hogy merjünk segítséget kérni, hiszen néha valóban csak annyi kell, hogy hangosan kimondjuk a dolgokat. Ha szívesen segítenéd ebben az embertársaidat, akkor mindenképpen ajánljuk a fent említett felnőttképző intézmény alapozó képzését, ahol elindíthatod coach karrieredet.
Valahol el kell kezdeni!
Nem azt mondjuk, hogy a The Bright Academy coach képzése után máris el tudsz helyezkedni coach-ként, de hogy megteremted a stabil alapokat, az egészen biztos. Sőt, az is, hogy mivel bepillantást nyerhetsz abba, hogy mi is tulajdonképpen az a coaching, el tudod dönteni, hogy szeretnéd-e továbbképezni magad ezen a területen.
Ha tehát érzel magadban affinitást, akkor mindenképpen iratkozz be a képzésre. Veszíteni valód nincsen, hiszen akár a saját életedben is kamatoztathatod majd a képzésen elsajátított tippeket, trükköket és tanácsokat. Ha mindig is segítő szakmára vágytál, akkor itt a kitűnő alkalom, hogy elkezdd megvalósítani az álmodat!