Mégis, sok esetben elegendő lehet a természet patikájához fordulni. Nézzük meg közelebbről, hogyan támogathatjuk szervezetünket természetes módon!
Gyógynövények a tüdő támogatására
Hideg időben gyakran szembesül légzési nehézségekkel és makacs köhögéssel? Számos gyógynövény kínál enyhülést ezekre a tünetekre. Például a híres tüdőfű, a kínai csüdfű, de még az indiai hosszúbors is bizonyítottan elősegíti a tüdő egészséges működését.
Szerencsére mostanra ezek a növények könnyen elérhetőek különböző formákban, például a Myrobalan rLung.12 kapszulájában.
Az inhalálás gyógyító ereje
Emlékszik még nagyszülei praktikáira, amikor gőzerővel inhaláltak, hogy megszabaduljanak a bedugult orrtól? A sós vizes inhalálás egy ilyen kipróbált módszer, ami a légúti fertőzések elleni harcban igencsak hatékony.
A sóoldatok fertőtlenítenek, elpusztítják a kórokozókat, de ami a legfontosabb, felszabadítják az eldugult légutakat. Érdemes azonban odafigyelni a víz hőmérsékletére, nehogy a forró gőz többet ártsan, mint használjon. A himalájai vagy parajdi só különösen ajánlott itt, mivel mentesek a vegyszerektől.
Az immunrendszer erősítésének fontossága
Az immunrendszer erősítése nemcsak a betegségek idején fontos, hanem a mindennapok során is. Egy jól működő immunrendszer nemcsak védelmet nyújt a fertőzésekkel szemben, hanem elősegíti a gyorsabb gyógyulást is. Az immunrendszer támogatása érdekében javasolt multivitaminok fogyasztása.
A levegő páratartalmának szerepe
A fűtési szezon alatt gyakran észlelheti, hogy a levegő szárazsága tovább súlyosbítja a légúti panaszokat, sőt mi több, fokozza a torok irritációját. Erre a helyzetre kínál megoldást a párologtatók használata.
Az illóolajok, mint például a levendula, a borsmenta vagy az eukaliptusz, különösen hasznosak lehetnek a beltéri levegő minőségének javításában. Fontos azonban, hogy ezek az illóolajok 100%-ban természetes összetevőket tartalmazzanak, így elkerülhetők a mesterséges adalékanyagok okozta allergiás reakciók.
A levegő nedvességének fenntartása javíthatja az általános közérzetet és enyhítheti a légúti tüneteket, amelyek ilyenkor gyakrabban tűnnek fel. Az ilyen természetes megoldások könnyen beilleszthetők az otthoni környezetbe, és páratlan enyhülést hozhatnak.
A természet tehát számos megoldást kínál a hétköznapi légúti problémákra, és bármi legyen is az oka, a házi praktikák folyamatos alkalmazása gyakran kifizetődő. Az egészséges életmód, mely magában foglalja a megfelelő táplálkozást és a környezeti tényezők figyelembevételét is, erős alapot biztosít ahhoz, hogy elkerüljük a fájdalmas és gyakran kényelmetlen légúti betegségeket. Így a szabadidőnkben nem az ágyat fogjuk nyomni, hanem kedvünkre űzhetjük a hobbijainkat.