Titáni hullámok csaptak össze a déli parton – videó

Titáni hullámok csaptak össze a déli parton – videó

A brutális hétfői vihar meglehetősen felkorbácsolta a magyar tenger kedélyeit.

A tegnapelőtti vihar a Balaton déli partján erős hullámzást okozott. 100 km/h feletti szél süvített. Még az ilyenkor szokásosnál alacsonyabb átlag vízszint ellenére is sokfelé a partra is kicsaptak a hullámok, a tó felett pedig porzott a víz – olvasható a hellovidek.hu-n.

Az OMSZ két felvételt is közzétett a viharban hullámzó Balatonról. A térségben a legerősebb széllökések Balatonőszödön 117 km/h, Siófokon 103 km/h, Fonyódon 98 km/h körül alakultak. A térségben – mint általában – Kab-hegy vitte a prímet 119 km/h szélsebességgel – írják.

Forrás: Balatoni Viharjelzés / Youtube


Forrás: hellovidek.hu
Fotó: Getty Images

Kapcsolódó

A veszprémi várnegyed 800 éves palotakápolnáját és Szent Imre fogadalmának helyszínét is felfedezhetjük az Építészet Ünnepén és Éjszakáján

Építészek kalauzolják a látogatókat a veszprémi várnegyed különleges épületeiben és kertjeiben a 2. Építés
Elolvasom

Rugóskéssel raboltak a balatoni diszkóban

A Kaposvári Járási Ügyészség minősített rablás bűntette miatt emelt vádat három fiatalkorú fiúval és fiata
Elolvasom

Ismét közlekedhetnek a vonatok a Szabadbattyán-Balatonfüred szakaszon

Ismét közlekedhetnek a vonatok a Szabadbattyán-Balatonfüred szakaszon, miután elkészült a 29-es vasútvonal
Elolvasom