Több, mint kétszáz tonna hulladékot értékesítettek illegálisan Somogyban

A Kaposvári Járási Ügyészség különösen jelentős mennyiségű hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt emelt vádat két férfival szemben. Az elkövetők a szükséges engedélyek nélkül éveken keresztül gyűjtötték, darabolták, majd értékesítették a fémhulladékot – számolt be az ugyeszseg.hu.

A vád szerint a húszas éveikben járó férfiak 2021 tavaszától kezdődően az ismerőseiktől kapott, illetve lomtalanítások alkalmával gyűjtött fémhulladékot és gépjármű karosszériákat rendszeres haszonszerzés céljából szétbontották, szortírozták, majd az értékkel bíró részeket különböző kaposvári hulladékudvarokban eladták.

Bár hulladékgazdálkodási engedéllyel egyikük sem rendelkezett, a vádlottak ilyen módon három év alatt együtt több mint kétszáz tonna fémhulladékot értékesítettek, melynek révén harminckét millió forintot meghaladó jövedelemre tettek szert.

Az ügyészség a Kaposvári Járásbírósághoz benyújtott vádiratában a büntetett előéletű vádlottakkal szemben végrehajtandó börtönbüntetés, járművezetéstől és közügyek gyakorlásától eltiltás kiszabását, illetve vagyonelkobzás elrendelését indítványozta.

Forrás: ugyeszseg.hu.

Kapcsolódó

Kaposvári besurranó áll ismét bíróság elé

A Kaposvári Járási Ügyészség kifosztás bűntettének kísérlete és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy n
Elolvasom

15 darab szalámit próbált lopni egy kaposvári tolvaj, majd összeverekedett a biztonsági őrrel

A Kaposvári Járási Ügyészség rablás bűntette miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki – a vád szerin
Elolvasom

Újabb droghálózatot számoltak fel Somogyban

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói 11 Büntetés-végrehajtási Intézet és 12 vármegyei rendőrfők
Elolvasom