Tovább nőtt a balatoni hajózási társaság utasforgalma – rekord lehet belőle

Tovább nőtt a balatoni hajózási társaság utasforgalma – rekord lehet belőle

Az idei, 176. hajózási szezonban július közepéig 1 millió utast szállítottak a Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart) személyhajói és kompjai, tavaly ezt két héttel később érte el az idén is rekordforgalomra számító társaság – derül ki a cég pénteki, MTI-hez eljuttatott sajtóközleményéből.

Az állami többségi tulajdonban lévő Bahart Szántód és Tihany között közlekedő kompszolgáltatása július 3-ig félmillió utast szállított. Az év eddigi legforgalmasabb napja július 16-a volt, amikor a 4 komppal több mint 16 ezren utaztak.
    

A cég személyhajóin az utasok száma július 21-én átlépte a 305 ezer főt, ami 87 ezer utassal több az egy évvel korábbinál. A legkedveltebb a Fonyód-Badacsony (80 ezer utas) és a Siófok-Balatonfüred-Tihany (88 ezer utas) útvonal.
    

A Bahart séta- és esti programhajóit eddig összesen több mint 70 ezren választották, a siófoki, keszthelyi és balatonfüredi séta- és nosztalgiahajók mellett a bulihajók voltak a legnépszerűbbek – írták.  
    

Veigl Gábor vezérigazgató korábban elmondta, a 75 százalékban állami tulajdonban, 25 százalékban 21 tóparti önkormányzat kezében lévő, mintegy 11 milliárd forint alaptőkéjű Bahart a tavalyi évet közel 4 milliárd forintos forgalommal, és kiemelkedő adózás előtti eredménnyel zárta. Az eredményből több mint 2,5 millió forint ingatlanértékesítésekből származik. A fennmaradó több mint 400 millió forint, messze meghaladta a korábbi évek átlagát a növekvő forgalomnak és a hatékonyságnövelő intézkedéseknek köszönhetően.
    

“Idén az árbevétel várhatóan meg fogja haladni a 4 milliárd forintot, hiszen a jelek szerint a három fő ágazatunk, a komp, a menetrendi hajózás, és a vitorláskikötő ágazat is erősebben teljesíthet, mint tavaly” – fogalmazott a cégvezető.

Forrás: mti.hu

Kapcsolódó

Jön az ősz legbalatonibb gasztrofesztiválja, a Füge Feszt Badacsonyban

Idén októberben újra a füge és az őszi Balaton kerül reflektorfénybe Badacsonyban. - - A második alkal
Elolvasom

Újraszentelik az egyik legősibb magyar templomot, a veszprémi Szent Mihály Főszékesegyházat

Október 5-én újraszentelik az ezeréves múltra visszatekintő, megújult Szent Mihály Főszékesegyházat, az ősz
Elolvasom

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Császta középkori kikötő romja, Révfülöp

A Balaton északi és déli partja közti átkeléshez már a középkorban is Révfülöp és környéke volt a legalkalm
Elolvasom