Új autóipari beruházás Veszprémben

Új autóipari beruházás Veszprémben

Már keresik a jelölteket a Thyssenkrupp leendő mérnöki fejlesztő központjának pozícióira. A 80 szakember képzésére alkalmas intézmény kialakítása jelenleg is zajlik mintegy 2,2 milliárd forintból – olvasható a napi.hu-n.

A beruházáshoz az állam 770 millió forint vissza nem térítendő támogatást ad. A fejlesztés eredményeképpen 80 jól képzett fejlesztőmérnök felvételét tervezik, amely pozíciókra csütörtöktől már lehet jelentkezni – mondta az MTI-nek Marc de Bastos Eckstein, a Thyssenkrupp Components Technology Hungary ügyvezetője. A magyarországi és ezen belül veszprémi helyszín kiválasztásában fontos szerepet játszott a nagy múltú autóipari háttér és az elismert egyetem közelsége.

A Thyssenkrupp jelenleg 2300 főt foglalkoztat Magyarországon. A társaság Budapesten közel 900 magasan képzett mérnöknek ad munkát autóipari fejlesztőközpontjában, ahol például “okos” elektromechanikus kormányszervót fejlesztenek, amely alkalmas a különféle vezetéstámogató- vagy önvezető rendszerekkel való együttműködésre. A cég Jászfényszarun elektromechanikus kormányszervókat és hengerfejbe integrált vezérműtengelyeket gyárt, Debrecenben stabilizátorokat és rugókat készít, míg Győrben futómű-összeszerelő üzemet és szolgáltató központot tart fenn – írta az MTI. A Magyarországon működő német világvállalatok folyamatosan bővítik kapacitásaikat, új beruházásokat hoznak az országba, minek köszönhetően mára már 300 ezer embernek adnak munkát.



Fotó: AFP

Kapcsolódó

A Pannon Egyetemről indult fejlesztés hozhat előrelépést a tüdőrák személyre szabott kezelésében

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Pannon Egyetem kutatási környezetéből indult egészségügyi innováció, a CheMOn
Elolvasom

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Grábler-tó, Várpalota

Az Inota határában elterülő Grábler-tó Várpalota megannyi bányatavának egyike. A tó, társaihoz hasonlóan, a
Elolvasom

Lebontják a Molnár Gábor-kilátót a Kab-hegyen

A 12 éve épült kilátó struktúráját gombák és rovarok pusztították le, így a fenntartó már nem ítélte meg ke
Elolvasom