Új látványossággal készül a szezonra Gyenesdiás

Nagy reményekkel tekint előre a 2021-es nyári idényre Gyenesdiás közössége. Az üdülőfalu nem tétlenkedik a járványhelyzet alatt sem. Nagy fejlesztések valósultak meg ugyanis a tél leple alatt, hogy a nyárra csúcsformában lehessen majd a település.

Az egykori Talabér-Bujtor-Osvald – féle vízimalom teljes mértékben megújul, környezete megszépül. Pékmúzeum, herbárium, fűszerkert, tanösvény várja rövidesen az idelátogatókat az önkormányzati fejlesztésnek köszönhetően, mely több pályázat támogatásával valósult meg.

A szálláshelyek – elsősorban a Kisfaludy pályázatnak köszönhetően, de többen önerős beruházásként – fejlesztik, csinosítják szobáikat, apartmanjaikat, kertjeiket, hogy minél komfortosabb, szebb környezetben fogadhassák vendégeiket. Sok helyen megújultak a fürdőszobák, a burkolatok, a kertek, korszerűsödtek a nyílászárók, fűtésrendszerek, szigetelések történtek, beszerzésre kerültek új klímaberendezések, bútorok, konyhai gépek, napelemek, játszótéri elemek. Bíznak a mielőbbi nyitásban, és nagyon várják már, hogy vendégeik birtokba vegyék a megújult és megszépült szálláshelyeket.

A vendéglátóegységek is alig várják már, hogy újra benépesüljenek a sokáig ürességtől kongó terek. Idén új „éttermi kalauzzal” készülnek a helyi turisztikai egyesülettel karöltve, hogy ezzel is segítsék a látogatókat a tájékozódásban – közölte a Gyenesdiási Turisztikai Egyesület irodavezetője.




Forrás: hirbalaton.hu

Kapcsolódó

Kedd éjfélig van érvényben a másodfokú hőségriadó

Ez a szezon első valódi hőhulláma. - - Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos j
Elolvasom

Illegális cannabis-kertészetet számoltak fel a rendőrök Nagykanizsán

A Nagykanizsai Rendőrkapitányság befejezte a nyomozást azzal a férfival szemben, aki otthonában cannabist n
Elolvasom

Folyosón nevelt vadkendert egy keszthelyi férfi

A keszthelyi rendőrök egy helyi férfit hallgattak ki gyanúsítottként, aki otthonában árult kábítószert - ír
Elolvasom