Új luxushotel épül Balatonfüreden

Új luxushotel épül Balatonfüreden

A 4 csillagos superior hotel a VEMÉV-SZER kivitelezésében épül majd fel a A Balaton partján.

Balatonfüred nemcsak a szívkórházáról és számos kulturális emlékéről ismert, hanem – mindettől nem függetlenül – a turizmus fontos hazai célpontja is. Egyrészről a Balaton-partra látogatók kedvelt úticélja, másrészről pedig a konferenciaturizmus egyik hazai fellegvára is, hiszen számos magyar és nemzetközi találkozót szerveznek meg itt – írja a magyarepitok.hu.

Minden szobának lesz saját erkélye

Az uniós közbeszerzési adatokból most kiderült, Balatonfüred Város Önkormányzata megbízásából egy újabb, négy csillagos superior minősítésű hotel valósul meg a VEMÉV-SZER Kft. kivitelezésében, közvetlenül a tavaly átadott Kongresszusi Központ mellett. Ez azonban nem az egyetlen hasonló jellegű beruházás, melyet az északnyugat-magyarországi magasépítésekben jelentős szereplőként ismert cég végez Balatonfüreden: a közeli BalaPort apartmanjain is ők dolgoznak.

A jelen, Kisfaludy2030 programban megvalósuló tervezési és kivitelezési feladatokat is magában foglaló projektben egy 50 szobás és széles szolgáltatási körrel rendelkező szálloda valósul meg, mely kifejezetten a Kongresszusi Központ keltette forgalmat szolgálja majd ki.

A hotel – a földfelszín alatti tereket nem számolva – tervezetten két szintes lesz, s mind az ötven, 20-23 négyzetméteres szoba erkélyes kialakítást kap majd benne. A fejlesztés értéke nettó 2,387 milliárd forint.

Húsz hónap alatt felépül

A 2575 négyzetméteres telken 900,25 négyzetmétert építenek be, az engedélyes tervek pedig már rendelkezésre állnak. A pályázati leírás alapján az új hotel a Kongresszusi Központ előtt kialakított burkolt, multifunkcionális tér déli oldalán helyezkedik majd el.

A szálloda tömbszerű kialakítása révén gazdaságos és racionális jellegű épület lesz, a földszinten tömör és függönyfalas felületek váltakoznak majd, a homlokzat pedig mészkő burkolatot kap.

Az épületben többek között éttermet, az azt kiszolgáló 100 adagos konyhát (látványkonyhával együtt), bárt és spa-fitness részleget is kialakítanak. A munkálatokra a kivitelezés megkezdésétől számítva 20 hónapot terveznek szánni.


Forrás: magyarepitok.hu
Fotó: Bernát Benjámin / magyarepitok.hu

Kapcsolódó

Eltűnt egy ötéves kisfiú Siófokon, a strandolók emberláncot alkotva keresték

A történet szerencsére jól végződött, a kisfiút végül édesapja találta meg. - - Emberláncot alkotva,
Elolvasom

Hatalmas tűz tombolt Öskünél

Csütörtök reggelre oltották el a tüzet Öskünél, ahol körülbelül húszhektárnyi terület égett szerda délután
Elolvasom

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Simon István emlékház, Bazsi

A Veszprém megye Sümegi járásában fekvő Bazsiban született Simon István költő, aki munkájával többek között
Elolvasom