Újjászületett a balatonhenyei kultúrház

Mintegy 250 millió forintból megújult az 1950-es években épült balatonhenyei kultúrház. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter az intézmény átadó ünnepségén úgy fogalmazott: az elmúlt években jelentősen megújult a Veszprém vármegyei település, ennek a folyamatnak fontos része a kultúrház újjászületése.

Mint mondta, az épület korábban faluházként működött és csak kisebb rendezvények befogadására volt alkalmas. Hozzátette: a beruházásnak köszönhetően nyaranta nívós produkciók részesei lehetnek az oda látogatók, az ott élők pedig egész évben használhatják.

Megújult az épület színházterme, tetőszerkezete, fogadóteret alakítottak ki, az emeleten pedig két szoba kapott helyet, amelyeket turistaszállóként használnak. Szabadtéri színpad és játszótér is épült az épület szomszédságában.

Gulyás Gergely azt mondta, hogy további fejlesztések várhatók a településen, majd megköszönte a munkát a közreműködőknek.

Kulin Miklós György, Balatonhenye független polgármestere felidézte: az 1957-ben épült közösségi ház alapjait felhasználva valósították meg a beruházást.


Forrás: MTI

Kapcsolódó

Agrárlogisztikai tárolócsarnokot adtak át Nemesvámoson

Agrárlogisztikai tárolócsarnokot adtak át Nemesvámoson, a beruházásra 390 millió forint TOP Plusz forrást n
Elolvasom

Balatoni Agroturisztikai Együttműködési Hálózatot hoztak létre Keszthelyen

Balatoni Agroturisztikai Együttműködési Hálózatot hoztak létre a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MA
Elolvasom

Őrizetbe vettek egy férfit az ösküi pirotechnikai robbanás ügyében

Őrizetbe vettek egy 43 éves ösküi férfit a településen múlt kedden történt pirotechnikai robbanás ügyében,
Elolvasom