Villámgyorsan kapták el a siófoki pénztárcatolvajt

Egy siófoki bevásárlóközpontban elejtett pénztárcát tulajdonított el az a 43 éves helyi férfi, akit a rendőrség még aznap el is fogott – tájékoztatott a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság.

Az ügy adatai alapján az akkor még ismeretlen tettes 2022. március 7-én délután egy siófoki áruház padlóján meglátott egy pénztárcát, amit először berúgott a polcok alá, majd amikor senki sem figyelt rá kivette onnan, zsebre tette, aztán távozott az üzletből.

Tulajdonosa hiába észlelte perceken belül az erszény elvesztését, azt már nem találhatta meg. Miután értesítette a rendőrséget, a körzeti megbízottak a biztonsági kamerák felvételei alapján azonosították a feltételezett elkövetőt.

A 43 éves helyi lakost még aznap este előállították a Siófoki Rendőrkapitányságra, ahol a nyomozók lopás vétség megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. Elszámoltatása során a pénztárca hiánytalanul előkerült, másnap már újra jogos tulajdonosa vehette a kezébe.


Kapcsolódó

A szőlőpusztulás felgyorsítja a zalai borvidék átalakulását

A hagyományos bortermelés ma már nem garancia a hosszú távú túlélésre a Balaton környékén. A térségben is
Elolvasom

Különleges stand up est Tihanyban

Május 9-én a Tihanyi Apátság lábánál található Apátsági Rege Cukrászdában egy különleges hangulatú stand up
Elolvasom

Nagy sikerrel zajlik a Népi kézműves örökséghelyszínek országos hónapja

Május 17-ig tart a Népi kézműves örökséghelyszínek országos hónapja. A nagyszabású országos programsorozat
Elolvasom