Vízben eltűnt személyt kerestek a Balaton zalai befolyójánál a vízimentők

Vízben eltűnt személyt kerestek a Balaton zalai befolyójánál a vízimentők

Vízimentőként a téli időszakban kevesebb operatív feladatunk van, de az idei év úgy indult, hogy az elmúlt napokban a Balaton zalai befolyójánál volt szükség a munkánkra, vízben eltűnt személyt kerestünk – írja a vizimentok.hu portál.

A kutató munka során búvárunk több órán át merült a nulla fok körüli vízben, hajós egységünk szonár segítségével pásztázta a Zala folyó medrét, drónpilótánk a környező nádast vizsgálta át a hidegben is jól működő drónunk segítségével.

Sajnos a több mint két napos keresés nem hozott eredményt. A kutatást ezen a ponton nem tudjuk folytatni, mivel a folyó balatoni torkolatát és a Balaton ezen felületét 3-4 centiméteres vastagságú jég borítja, ahol még érvényesül a Zala erős áramlása.

A tó a tartós mínuszok miatt a part menti részeken a legtöbb helyen teljesen beállt és a jég továbbra is hízik. A vízen járva mi úgy látjuk hogy a tó jege még nem alkalmas arra hogy rámerészkedjetek. Kérünk mindenkit, hogy ha a jég már alkalmas lesz sportolásra, akkor válassza a kijelölt és biztosított helyszíneket a Balaton jegén.

Fotó: vizimentok.hu

Kapcsolódó

Békés demonstrációt tartanak vasárnap a Fonyódra tervezett új lakópark ellen

A demonstrációt szervező egyesület, saját bevallásuk szerint, nem a fejlődés ellen, hanem a természeti érté
Elolvasom

Egy ország imádta Böbét, a veszprémi állatkert csodamajmát

A Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark sztárját még Kádár János is a barátjaként tartotta számon. A kim
Elolvasom

Timmy Trumpet és Majka nyitja a 2026-os STRAND Fesztivált

2026-ban is nulladik nappal bővül a STRAND Fesztivál programja. Augusztus 19-én két közönségkedvenc, az aus
Elolvasom