278 őzgida és 26 fészekalj menekült meg az országos mentőakció-programnak köszönhetően

A Védegylet égisze alatt és az Országos Magyar Vadászkamara támogatásával 2024 novemberében alakult meg a Drón Szakbizottság, amely ezen eszközök hazai vadgazdálkodásba való bevezetését tűzte ki céljául.

A drónok számos területen segíthetik ezt az ágazatot – az egyik ilyen az őzgidák és a fészekaljak mentése a kaszálások előtt. Ennek voltaképp egy pilot projektje valósult meg ebben az évben, és az eredmények biztatóak.

A tapasztalatok szerint két-két és fél hetes korukig az őzgidák semmilyen vadriasztó eszköz elől sem kelnek föl. Az, hogy a mezőgazdasági gépek ne pusztítsák el őket, elsősorban kiszorító kaszálással, a megfelelő műszaki paraméterekkel rendelkező vadriasztólánc alkalmazásával és immár a hőkamerás drónok használatával érhető el.

Az idén tavasszal meghirdetett akcióhoz minden vármegyei vadászati érdekképviseleti szervezet önként csatlakozott. A földhasználókkal egyeztetve folyó mentés során az őzgidáknak az adatait is rögzítették, és meg is jelölték az állatokat, hogy később nyomon lehessen követni a sorsukat.


Forrás: MTI

Kapcsolódó

Idén nyáron is tanszereket gyűjt a Magyar Református Szeretetszolgálat

A Magyar Református Szeretetszolgálat idén is meghirdeti a "Radírozzuk ki a különbségeket" elnevezésű tansz
Elolvasom

Balaton-átúszás: különleges intézkedések az alacsony vízállás miatt

A tó alacsony vízállása az úszás élményét egyáltalán nem befolyásolja a szervezők szerint a július 18-ai 44
Elolvasom

Nemzetközi elismerést kapott a Kaáli Autó-Motor Múzeum

Nemzetközi elismerést kapott a magyar járműörökség megőrzése: a dr. Kaáli Nagy Géza által alapított, Balato
Elolvasom